
Fotó: Kristó Róbert
Több mint 14 tonna tartós élelmiszert adományoztak a Maros megyeiek a hó miatt a külvilágtól elzárt falvak lakóinak. Az első szállítmányt február 15-én indították útjára. A gyűjtéshez csatlakozott Makfalva, illetve Nyárádmagyarós önkormányzata is.
2012. február 20., 14:002012. február 20., 14:00
2012. február 20., 15:122012. február 20., 15:12
Február 15-én, szerdán 4500 kilogrammnyi tartós élelmiszert küldtek a Maros megyeiek a hó miatt elzárt falvakba. 17-én két másik kamion indult, összesen 9,5 tonnányi segéllyel az Aranyosgyéresi Légi Támaszpont felé, míg szombaton reggel a katonaság újabb 15 teherautója vitte a több erdélyi megyéből összegyűjtött segélycsomagokat Buzău megyébe – tudtuk meg a Maros Megyei Kormánybiztosi Hivatal február 20-án kiadott közleményéből.
Maros megyében többek között Marosvásárhelyen, Szászrégenben, Marosludason, Radnóton, Nagysármáson, Dédabisztrán, Mezőbándon, Héjjasfalván, Dicsőszentmártonban szerveztek gyűjtőakciót. Tűzifát adományozott Makfalva, Nyárádmagyarós, Héjjasfalva és Szováta önkormányzata.
A marosvásárhelyi Azomureş vegyipari kombinát 5000 euróval támogatta egy Buzău megyei település önkormányzatát – az összegből a helyi iskola hőközpontját javították meg.
A Maros megyei csendőrök 5000 lejt gyűjtöttek össze, amelyből tartós élelmiszert vásároltak a károsultaknak. Az Auchan bevásárlóközpont ugyanennyi értékben adományozott élelmiszert.
Lesodródott egy jármű az úttestről hétfő délután Nyárádmagyarósnál, egy sérültet kórházba kellett szállítani – számolt be a Maros megyei katasztrófavédelem.
Nem minden kórházban csatlakoztak az egészségügyi sztrájkhoz Maros megyében: a tiltakozáshoz a szívintézet, valamint a segesvári és dicsőszentmártoni kórház személyzete nem csatlakozott. Máshol azonban kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak.
Nagy erőkkel vonultak ki hétfőn a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók egy feltételezett lakástűzhöz a Kárpátok sétányán, de a helyszíni felderítés során kiderült, hogy nem keletkezett tűz.
Fontos napokon vannak túl a nyolcadikosok: hamarosan eldől, hol folytathatják tanulmányaikat. Ferencz Blanka gyermekpszichológus arra biztatja a diákokat, lássák árnyaltabban a helyzetet, hisz a köztes lehetőségek is jó fejlődési utat kínálhatnak.
Két személy tartózkodott a rakomány nélkül közlekedő nyergesvontatóban, amely vasárnap este Disznajón lesodródott az úttestről és egy udvaron állt meg – közölte a Maros megyei katasztrófavédelem.
Segesváron elektromos roller, Mezőzáhon pedig szalmabálák gyulladtak ki, Jobbágyfalván pedig két autó ütközött össze – ezeken a bevetéseken vettek részt a Maros megyei katasztrófavédelem munkatársai vasárnapra virradóan.
Közel négyszer a törvényes határ feletti alkoholszinttel vezette személygépkocsiját egy nyárádtői férfi péntek reggel Kerelőszentpálon, de nem sokáig, mert a rendőrök lekapcsolták a sofőrt.
Több akciót is végrehajtott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken reggel a megyében, ezúttal a Nyárád mentére összpontosítottak.
Közösségi szurkolásra hívják a futballrajongókat Marosvásárhelyen: a labdarúgó-világbajnokság bronzmérkőzését és döntőjét óriás LED-kivetítőn közvetítik a Víkendtelepen.
Őrizetbe vettek egy 62 éves Hargita megyei férfit, akit felfüggesztett jogosítvánnyal és pszichoaktív szer hatása alatti vezetésen értek tetten Maros megyében.
szóljon hozzá!