Jelentős változások az RMDSZ marosvásárhelyi listáján

Tizenhat személy szerepel az RMDSZ városi tanácsosjelölti-listáján – tudtuk meg a marosvásárhelyi szervezet elnökétől, Benedek Istvántól. A jelenlegi önkormányzati képviselők közül mindössze 4-5 szerepel a jelöltek között – a lista első helyén Nagy István áll majd.

Fancsali Attila

2012. április 26., 11:352012. április 26., 11:35

2012. április 26., 15:052012. április 26., 15:05

Az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete szerdán mutatta be a választmányi tagoknak a tanácsosjelölteket. Az eseményről a sajtót kizárták. Csütörtökön telefonon kerestük meg a szervezet elnökét, Benedek Istvánt, aki elmondta, tizenhat személy neve szerepel az általuk elfogadott listán.

„Eldöntöttük, kik kerülnek a bejutó helyekre, illetve azokhoz közel. Tizenkét tanácsosi helyet szeretnénk, legrosszabb esetben tízet. A listán mindössze 4-5 személy szerepel majd a jelenlegi tanácstagok közül. Néhányan nem adták be jelentkezésüket, vagyis visszavonultak, mások egyéb feladatot kaptak” – fogalmazott Benedek István. Hozzátette, várhatóan pénteken mutatják be a jelölteket a sajtó képviselőinek. Kérdésünkre, hogy kik lesznek az új arcok, Benedek István egy személyt nevezett meg: Nagy Istvánt, aki a Gruppen-Hecc kabarétársulat alapítója, a  Rádió GaGa ügyvezetője, műsorvezetője. „Népszerű ember, aki nem mellékesen a médiával is jó kapcsolatot ápol. Egy ilyen személy hiányzott eddig a városi tanács RMDSZ-frakciójából. Sok esetben nem tudtuk az emberekkel megértetni a döntések fontosságát, illetve a megvalósításaink ismertetésében is voltak hiányosságaink” – közölte Benedek.

Nagy István elmondta, állítólag az első helyen szerepel majd a tanácsosjelöltek listáján. „Az első hely nem jelent semmit, nem érzem úgy, hogy teher lenne a számomra. Hogy miért én leszek talán az első helyen? Valószínűleg azért, mert sok ember ismer” – fogalmazott a színművész.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. május 21., csütörtök

Egyre drágább lenne a bővítés: ennyibe kerülne a kifutópálya meghosszabbítása

Megszavazta a Maros Megyei Tanács, hogy a marosvásárhelyi repülőtér 9,9 millió lejes kölcsönt kapjon a napelempark megvalósítására. A tanácsülésen az is elhangzott, hogy a kifutópálya meghosszabbítása jelen számítások szerint 136,5 millió lejbe kerülne.

Egyre drágább lenne a bővítés: ennyibe kerülne a kifutópálya meghosszabbítása
Hirdetés
2026. május 21., csütörtök

Egyedüliek az országban: célzott rákkezelés állami kórházban Marosvásárhelyen

A Maros Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház jelenleg az egyetlen romániai állami intézmény, amelyben a daganatos betegek genetikai vizsgálat alapján ingyenesen személyre szabott, célzott kezeléshez juthatnak.

Egyedüliek az országban: célzott rákkezelés állami kórházban Marosvásárhelyen
2026. május 21., csütörtök

Több mint száz programlehetőség a Múzeumok éjszakáján Marosvásárhelyen

Harminckilenc helyszínen 164 programmal várják az érdeklődőket Marosvásárhelyen, szombaton a Múzeumok éjszakáján.

Több mint száz programlehetőség a Múzeumok éjszakáján Marosvásárhelyen
2026. május 21., csütörtök

Elmaradhatnak a fesztiválok a számvevőszék utasítása miatt

Százötven kulturális, szabadidős és sportesemény marad jelentős támogatás nélkül, miután a Maros Megyei Tanács a számvevőszék javaslatára visszavonta a pályázat nélkül odaítélt összegeket. Van, aki tízezer lejt, más ennek többszörösét kapta volna.

Elmaradhatnak a fesztiválok a számvevőszék utasítása miatt
Hirdetés
2026. május 20., szerda

Fegyencek fognak takarítani Marosvásárhelyen

Lejár szerdán, május 20-án szerződés, amely alapján Marosvásárhely utcáit tisztán tartották, és ürítették az utcai kukákat. A városvezetésnek nem sikerült új szerződést kötni, így a börtönnel egyezett ki abban, hogy ők biztosítanak munkaerőt.

Fegyencek fognak takarítani Marosvásárhelyen
2026. május 20., szerda

Igazolatlan hiányzások miatt veszíti el mandátumát az AUR-os tanácsos

Crinișor-Florin Florea, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője elveszíti megyei önkormányzati mandátumát, miután négy alkalommal is igazolatlanul hiányzott a Maros megyei tanács üléseiről.

Igazolatlan hiányzások miatt veszíti el mandátumát az AUR-os tanácsos
2026. május 19., kedd

Verekedéssé fajult egy ingatlanvásárlás két család között

Ingatlanvásárlás körüli vita fajult verekedéssé Kenden: nyolc személy került előzetes letartóztatásba, miután botokkal és szúró-vágó eszközökkel estek egymásnak.

Verekedéssé fajult egy ingatlanvásárlás két család között
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Távollétében életfogytiglanra ítélték a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját

Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte kedden a Maros megyei törvényszék a tavalyi mezőméhesi gyilkosság elkövetőjét, Emil Gânjt. A férfit azóta sem találják a hatóságok, távollétében emeltek vádat ellene.

Távollétében életfogytiglanra ítélték a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját
2026. május 19., kedd

Két autó ütközött össze Segesvár közelében, többen megsérültek

Súlyos közlekedési baleset történt az E60-as úton Segesvár közelében hétfőn éjszaka, négyen megsérültek, egyiküket a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk az autóból.

Két autó ütközött össze Segesvár közelében, többen megsérültek
2026. május 18., hétfő

Nem hagyják elpusztulni: a Marosba helyezik át a csónakázó halait

A marosvásárhelyi Víkendtelep csónakázója alapos rendbetételre szorul, ezért kellett leengedni a vizét. Az itt élő halakat azonban át kell telepíteni a Marosba, különben elpusztulnának. Hétfő reggel el is kezdték az áthelyezésüket.

Nem hagyják elpusztulni: a Marosba helyezik át a csónakázó halait
Hirdetés