Ijesztgetik a távhőrendszeren lévőket

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

A lakótársulási elnökök járják a távhőrendszeren lévők lakásait, hogy felmérjék, ki az, aki a közeljövőben kiskazánt szereltetne az ingatlanjába. A probléma csak az, hogy a kérdést úgy teszik fel, hogy a lakóknak egyetlen válaszadási lehetőségük legyen: leválnak a távhőrendszerről.

Fancsali Attila

2012. június 20., 17:282012. június 20., 17:28

2012. június 20., 17:412012. június 20., 17:41

Egy, a Kövesdomb lakónegyedben lakó olvasónk felháborodottan telefonált be szerkesztőségünkbe amiatt, hogy Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala a lakótársulási elnököket kérte meg arra, mérjék fel, hányan szeretnének maradni a távhőrendszeren. „Bekopognak az idősek otthonába, majd közlik, hogy többet nem lesz meleg víz. Ezután felteszik a kérdést, hogy szertnének-e kiskazánt szereltetni? A lakó ettől megijed, és ha úgy tudja, hogy többet nem lesz távfűtés, illetve meleg víz, természetes, hogy azt válaszolja, igen” – mondta. Hozzátette, a lakótársulási elnököknek „valamiért” érdeke, hogy mindenki kiskazánt szereltessen az otthonába, és így manipulálják a felmérés eredményét, amely biztosan nem lesz mérvadó. „Nem a valós állapotokat, igényeket tükrözi majd. Én a hetvenes években megdolgoztam az otthonomért, amelyet úgy vásároltam meg, hogy volt abban fűtés és meleg víz is. Most meg le akarják állítani a kazánházakat. Ezzel gyakorlatilag elvesznek egy darabot a tulajdonomból. Ráadásul úgy, hogy kényszerítik az embereket arra, hogy átépítsék a lakásukat. Azt ajánlom a polgármesteri hivatalnak, jól gondolják meg, hogy mit tesznek, mert ha nem lesz szolgáltató, aki ellásson, akkor tömegesen pereljük majd be a városvezetést” – fogalmazott felindultan. Hozzátette, elképzelni sem tudja, hogyan engedhetik meg a tanácsosok, hogy ilyesmi történjen. „Ismerek egy idős nénit, aki jelzálogot vett fel a lakására, hogy kiskazánt szereltessen. Igazságos ez? Ha nem tudja fizetni a részleteket, egy kiskazán miatt elárverezik a feje fölül a tetőt” – mondta.

Megkerestük az ügyben Csegzi Sándor alpolgármestert, aki elmondta, jelenleg a kapott válaszok összesítésével vannak elfoglalva. „Összesen háromezer személyt kérdeztek meg. Hatvan százalékos feldolgozottságnál úgy tűnik, a lakók nyolcvan százaléka szeretne a távhőrendszeren maradni. Meg kell vizsgálnunk, hogy melyik kazánháznál hányan, és annak függvényében hozzuk meg a döntést. Mindenkit bent akarunk tartani a rendszerben, akit lehet” – fogalmazott az alpolgármester.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 08., szombat

Közeleg az adventi időszak, szervezik a karácsonyi vásárokat

Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.

Közeleg az adventi időszak, szervezik a karácsonyi vásárokat
Hirdetés
2025. november 08., szombat

A turbinaárokba esett, a tűzoltók mentették ki

Beleesett a Turbina-csatornába egy személy Marosvásárhelyen szombat délelőtt, a tűzoltóknak sikerült kimenteniük őt.

A turbinaárokba esett, a tűzoltók mentették ki
2025. november 08., szombat

Lélektájakra kalauzol Lukács Adél Vanda kiállítása

Újabb művészeti tárlatnak ad otthont a marosvásárhelyi Studium HUB kiállítóterme november 21-től: Lukács Adél Vanda képei segítséget nyújtanak az önreflexióra, a gyász feldolgozására és a belső béke keresésére.

Lélektájakra kalauzol Lukács Adél Vanda kiállítása
2025. november 08., szombat

Súlyos sérülésekkel szállították kórházba a szászrégeni baleset áldozatait

Egy személyt súlyos, kettőt közepesen súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba szombat hajnalban Szászrégenben, miután közúti balesetet szenvedtek.

Súlyos sérülésekkel szállították kórházba a szászrégeni baleset áldozatait
Hirdetés
2025. november 06., csütörtök

Elhalasztják az egyirányú forgalom bevezetését három marosvásárhelyi utcában

Mégsem lesznek egyirányúak egyelőre a Kaptatós, a Cseresznyés és a Dévai utcák Marosvásárhelyen. Az ügyet hétfőn 13 órakor ismét megtárgyalja a Közlekedési Bizottság nyilvános ülés keretében.

Elhalasztják az egyirányú forgalom bevezetését három marosvásárhelyi utcában
2025. november 06., csütörtök

Most könnyen megszabadulhatnak a fölöslegessé vált tárgyaktól a marosvásárhelyiek

Lomtalanítás zajlik Marosvásárhelyen, a hivatal arra kéri a lakosokat, hogy éljenek a lehetőséggel, hiszen a felelős hulladékkezelés közös érdek, ami a környezet védelmét szolgálja.

Most könnyen megszabadulhatnak a fölöslegessé vált tárgyaktól a marosvásárhelyiek
2025. november 06., csütörtök

Személyautó ütközött össze egy gázszállító tartálykocsival Marosvásárhelyen

Három ember megsérült csütörtök délelőtt Marosvásárhelyen, miután egy személyautó összeütközött egy cseppfolyósított gázt szállító tartálykocsival.

Személyautó ütközött össze egy gázszállító tartálykocsival Marosvásárhelyen
Hirdetés
2025. november 05., szerda

Három autó ütközött Koronkánál, négyen megsérültek

Négy személy sérült meg egy közúti balesetben Koronkánál hétfő délután. A három autó karamboljához több mentőegység is a helyszínre vonult.

Három autó ütközött Koronkánál, négyen megsérültek
2025. november 05., szerda

Háztartási utalványok: mikor és miért érdemes használni?

Többen használják már a háztartási utalványokat, de még mindig sokan vannak, akik nem ismerik és nem tudják, hogy akár régiséggel és egészségbiztosítással is jár. A munkaerő-elhelyező és -szakképző ügynökség vezetője tájékoztatott a részletekről.

Háztartási utalványok: mikor és miért érdemes használni?
2025. november 05., szerda

Hobo nyitja az idei Alter-Native Filmfesztivált

Szerdán kezdődik a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál Marosvásárhelyen a Kultúrpalotában. Szerdán este fél nyolctól Földes László Hobo lép színpadra, de erdélyi filmpremierek és nemzetközi alkotások is helyet kapnak itt a következő napokban.

Hobo nyitja az idei Alter-Native Filmfesztivált
Hirdetés