
Fotó: Gligor Róbert László
Idén is figyelmet fordítottak a nyárádmenti önkormányzatok a gyerekek és idősek karácsonyi köszöntésére, hol kisebb, hol nagyobb összegeket költve ajándékcsomagok beszerzésére.
2013. december 24., 13:432013. december 24., 13:43
Nyárádmagyaróson háromórás ünnepi műsor keretében 190 gyerek vehetett át ajándékot, de a 75 éven felüliek, 170 személy is – minderre öt ezer lejt fordítottak. Székelybere községben 295 gyerek és 80 évesnél idősebb személy kapott egyenként 10 lej értékű ajándékot, Jedden 325 gyerek 12 lej, Koronkában 209 gyerek 16 lej értékben. Nyárádgálfalva önkormányzata tízezer lejt szánt 286 gyerek megajándékozására, Backamadaras 5500 lejt 258 személy számára. Lukafalva községben 402 gyerek (beleértve a nagyteremi otthon lakóit is) kapott 18 lej értékű ajándékot, Csíkfalva községben a 80 évnél idősebbek kaptak ezúttal figyelmességet: 108 személy egyenként 15 lej értékben.
Székelyhodos falvaiban sem maradt el a 159 gyerek megajándékozása, de a 70 évnél idősebbeket sem feledték el, itt 240 személyhez látogattak el – az egészre 5400 lejt fordítottak. Ákosfalva önkormányzata a Napsugár népjóléti alapítványt bízta meg az ajándékcsomagok átnyújtásával, így a 65 évnél idősebbek számára 860 csomag készült, a református egyházakban pedig 650 gyereknek jutott édességcsomag. Ezt megtetézte a Surtec is, 540 édességcsomagot adományozva az iskolások számára. Nyárádkarácson község településein csokoládéban igen gazdag ajándék jutott közel 600 gyerekenek, egyenként 20 lej körüli értékben, ezt az akciót is támogatta a Surtec. Nyárádremete, Nyárádszereda és Csíkfalva településein a gyerekekhez a Mikulás juttatta el az édességeket.
Felborult és lesodródott az útról egy személyautó csütörtök délután Szásznádas közelében. A balesetben két felnőtt és két gyerek sérült meg.
Az EDDA Művek legendás dalaira épülő rockmusical, A Kör május 16-án Marosvásárhelyen is megtekinthető lesz a Simon László Sportcsarnokban, ráadásul ingyenesen, csak helyjegyet kell váltani.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát 858 alkalmazottjának kell átvennie a felmondási értesítését szerdán és csütörtökön. Kaptak ugyan tíz nap haladékot, de nem reménykednek.
Temes megye után országszinten csak Maros megyében van két, 30 ezer literes tartálykocsi, amivel ivóvizet tudnak biztosítani szükség esetén a lakosságnak. Az elsőt Marosvásárhelytől kapta a tűzoltóság, a másodikat szerdán délután a megyei tanácstól.
A Marosvásárhelyi Sportegyesület (MSE) sportközössége is gyászolja tragikus hirtelenséggel elhunyt sporttársát, Fülöp Miklóst.
Kilencvenegyezer lakosnak lesz minőségi ivóvize és részben csatornahálózata két éven belül, miután megvalósul az Aquaserv vízszolgáltató 186 millió eurós nagyberuházása. Maros megye mellett Hargita megye egyik városát is érinti a fejlesztés.
Befogta a néhány napja állított csapda azt a fiatal hím medvét, amely a közelmúltban többször is feltűnt Marosvásárhelyen a Somostető környékén, az állatkert közelében.
Baleset történt a Százkézd községhez tartozó Zoltán településen, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók és a mentősök.
Térfigyelő kamera is rögzítette egy teherautó és személygépkocsi ütközését Marosvásárhely egyik legforgalmasabb útkereszteződésében.
Legyen újra szerves része a városnak a Maros-folyó mottóval hirdetett nemzetközi ötletpályázatot a marosvásárhelyi városvezetés azzal a céllal, hogy összekössék a vizes élőhelyeket a meglévő parkokkal. A négymillió eurós díj részben helyben marad.
szóljon hozzá!