
Fotó: Gligor Róbert László
A hétvégén negyedik alkalommal rendezték meg a nagycsaládos sportnapokat Nyárádszeredában, amelyre már a Kárpát-medence több térségéből is érkeztek résztvevők.
2012. augusztus 07., 19:502012. augusztus 07., 19:50
2012. augusztus 07., 19:592012. augusztus 07., 19:59
Az eddigi találkozókat mindig önerőből szervezték, idén azonban a magyar kormány Nemzeti Erőforrás Minisztériuma is támogatást nyújtott az eseményhez a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége révén. Ugyanakkor idén először érkeztek magyarországi és felvidéki résztvevők is a rendezvényre, amely egybeesett a városban szervezett nyárádmenti és városnapokkal. Ennek az volt az előnye, hogy több eseményen részt vehettek a vendégek, „hátránya” pedig csak az volt, hogy a nagycsaládosokat jobban érdekelte a mozgás és a tornatermi sport, mint a főtéri események és koncertek hangzavara – vonta meg a mérleget portálunknak Csíki Sándor főszervező, az Erdélyi Családszervezetek Szövetségének elnöke.
Nemcsak focizni tudnak
Eredetileg csak focitornát képzeltek el I. Csaba Királyfi Kupa néven. Ezt meg is tartották szombaton egy-egy felvidéki és magyarországi, valamint két erdélyi csapat részvételével. De mivel a résztvevők többsége családostól érkezett, más sportágakban is versenyeket szerveztek: volt tollaslabda, röplabda, asztalitenisz, kosarazás is. A díjakat vasárnap reggel osztották ki a szervezők, azután pedig lovagolni is lehetett, majd megkoszorúzták Csaba királyfi szobrát.
A rendezvényen több mint száz személy vett részt, sikeres volt és rengeteg barátság is szövődött – értkelte Csíki Sándor, aki hozzátette: a programot az is színesítette, hogy a résztvevők körében spontán népdalverseny is kialakult, de Gyepessi László is szórakoztatta őket Széllyes-monológokkal.
Példaértékű részvétel
A felvidéki Pásztor Csaba elnök lapunk érdeklődésére elmondta: a Mátyusföldi Nagycsaládok Szervezete ötven tagcsaláddal működik, és nagyon örültek, hogy ide is eljöhettek. Nem számít az oda-vissza 1400 km utazás, mert sokat jelent számukra az együvé tartozás tudata.
A Csíkszeredai Nagycsaládos Egyesület elnöke, az erdélyi szervezet alelnöke nagy lehetőségnek látja ezt az alkalmat is, hogy bebizonyítsák: a nagycsalád nem feltétlenül szegénységet, nehézséget jelent – emelte ki Dánél Sándor. A csíki gyermekek az élet minden területén, így a sportban is jeleskednek, s amellett, hogy jól tanulnak, sokuk leigazolt aktív sportoló is. A hétvégi rendezvény fontosságát egyrészt abban látja, hogy barátságok születnek, és a gyermekek is megismerik egymást, továbbá minden korosztály aktívan sportolt. Másrészt úgy érzi: az, hogy a felvidékiek ekkora távolságra is eljönnek, az erdélyieknek üzenet értékű: az ittenieknek is nagyobb energiát, időt és anyagiakat kell néha fordítani a kapcsolatok ápolására, az együttműködésre és a staféta átadására.
A marosludasi tűzoltó-egység katonai tűzoltóit egy kigyulladt kisteherautóhoz riasztották az A3-as autópályára szerda délután. A tűzeset a sztráda Marosvásárhely–Kolozsvár menetirányában történt.
Néhány nap múlva megnyitja kapuit Erdély egyik legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, a VIBE. A július 2–5. között zajló rendezvény idén is nemzetközi sztárokkal, hazai kedvencekkel, új helyszínekkel és több kényelmi fejlesztéssel várja a látogatókat.
A csütörtökön kezdődő VIBE Fesztivál ideje alatt megerősített rendőri és csendőri jelenlétre kell számítani Marosvásárhelyen és a fesztivál helyszínén. A hatóságok célja, hogy a négynapos rendezvény rendben és biztonságban teljen.
Több mint egy tucat helyszínen avatkoztak be a Maros megyei tűzoltók a keddi vihar után. A kidőlt fák autókat, tömbházakat és egy étterem teraszát is megrongálták, több településen pedig pincéket és alagsorokat öntött el a víz.
Megtalálták a tűzoltók annak a személynek a holttestét, akit kedd délután kezdtek el keresni a Maros folyóban Lekencénél.
Egy, a Maros folyóban eltűnt, feltehetően vízbe fulladt személy felkutatásához riasztották kedden a dicsőszentmártoni tűzoltóegység és a marosludasi munkapont hivatásos tűzoltóit Maroslekence térségébe.
Egy sávon halad a forgalom a marosvásárhelyi Szabadi úton, ahol két autó ütközött össze hétfőn délután.
Több mint 104 millió lejes beruházással épülhet modern aquapark és szabadidős központ Szovátán. A Maros Megyei Tanács és Szováta önkormányzata közösen nyújt be pályázatot a projekt megvalósítására, amely egész évben várná a látogatókat.
A 15-ös országúton, a Marosvécshez tartozó Disznajón bekövetkezett balesethez riasztották hétfőn reggel a dédai tűzoltóság munkatársait: egy mikrobusz és egy személyautó karambolozott.
Narancssárga hőségriasztás van érvényben Maros megyében, az előrejelzés szerint 33–37 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók. A várható kánikula miatt a marosvásárhelyi önkormányzat ivóvízkutakat és párakapukat biztosít a lakosság számára.
szóljon hozzá!