
Képünk illusztráció
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy Maros megyei fiatalt, akit kábítószer-termesztéssel és kereskedelemmel gyanúsítanak.
2021. április 14., 13:012021. április 14., 13:01
A gyanú szerint a 26 éves férfi édesapja otthonában, egy Maros megyei elszigetelt községben marihuánát termesztett nagy mennyiségben, melyből 2020 és 2021 között több tíz kilogrammnyit adott el romániai és magyarországi vevőknek.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni igazgatóság (DIICOT) ügyészének irányítása alatt a rendőrök kedden két házkutatást is tartottak, melyeknek során egy, a marihuána beltéri termesztéséhez szükséges berendezést, illetve 1,5 kilogramm marihuánát foglaltak le.
A férfit hétfőn őrizetbe vették, majd kedden harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
szóljon hozzá!