Visszaáll a korábbi ügymenet a kovásznai szívkórházban. Archív
A Kovászna városi Benedek Géza Szívkórház az elmúlt másfél évben koronavírus-fertőzötteket ellátó háttérkórházként működött, márciustól azonban visszaáll a korábbi rendes tevékenységre.
2022. február 24., 17:282022. február 24., 17:28
Az eddigi kovid-részleget lecsökkentik, a felszabaduló termeket fertőtlenítik, átszervezik, a páciensek pedig online kérhetnek időpontot kezelésre. A tervek szerint
Az intézmény orvosigazgatója, Ion Deaconu a Facebook-oldalán arról számolt be, hogy növelték a szakemberek számát, urológust, diabetológust, tüdőgyógyászt, radiológust,fertőző betegségeket kezelő szakorvost, bőrgyógyászt, ideggyógyászt, orrfülgégészt alkalmaztak. „Készen állunk! Minden rendben lesz! Az elmúlt két év tapasztalata jó lecke volt, alap az új kezdethez.
– írja az orvosigazgató.
A kovásznai szívkórház az ország legnagyobb ilyen jellegű rehabilitációs központja, ahová az ország minden tájáról érkeznek betegek.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
Július elsején indul az online iratkozás a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai, marosvásárhelyi, sepsiszentgyörgyi és kolozsvári karaira. Az újdonságokról, tudnivalókról hétfőn számoltak be az illetékesek.
Felborult egy üvegeket szállító teherautó az E60-as út Maros megyei szakaszán, Székelyvajánál; az érintett útszakaszon egy sávon halad a forgalom.
szóljon hozzá!