A sugásfürdői kis sípálya madártávlatból
Fotó: Sepsi Rekreatív Facebook-oldala
A sípálya megnyitásával egyidőben működésbe helyezik a sorompóval ellátott okos-parkolórendszert is, amelynek segítségével a Sugásfürdőre tartó gépjárművezetők időben értesülhetnek az üdülőtelep éppen szabad parkolóhelyeinek számáról.
2025. január 16., 09:302025. január 16., 09:30
A kis sípálya megnyitásának időpontja sokáig kérdéses volt, hiszen ősszel egy szerencsétlenül sikerült fakivágás során megrongálódott a felvonó, az újraindításhoz pedig a Kazánok, Magasnyomású Tartályok és Emelőszerkezetek Állami Felügyelőségének (ISCIR) jóváhagyásaira kellett sokat várni. Végül – ahogy a korábbi években is –, januárban beindulhat a síszezon.
Ebben a szezonban egy felvonásra 14 lejbe kerül a jegy (érvényes Sepsi Carddal 7 lej, nagycsaládos kártyával 4 lej).
Parkolni 3 lejes óradíj ellenében lehet az üdülőtelepen. A Borvíz utcai egykori jegyszedő faháznál digitális kijelző zöld, illetve piros fénnyel jelzi, hogy a személygépkocsik tovább hajthatnak-e vagy utasaik csak autóbusszal juthatnak fel.
A sugásfürdői sípályák üzemelésének időszakában a Multi-Trans közszállítási vállalat több járatot működtet a 18-as busz vonalán (a Lábasház megállótól indulva): hétközben 16 és 20 óra között minden pontos órában indul busz az üdülőtelepre, ugyanígy visszafelé is óránként indulnak 16:30-20:30 között. Pénteken 16-21 óra, hétvégén 9-21 óra között lehet feljutni a sípályához.
Kelemen Hunor azt nyilatkozta vasárnap az Agerpresnek a Visa Waiver program gyakorlatba ültetésének esetleges halasztásáról, hogy fontos, hogy Románia tárgyaljon a kérdésről a washingtoni adminisztrációval.
Felső–Háromszék Szentföldként aposztrofált részének erős bástyája a kézdiszentléleki római katolikus templom, amely ugyan csak az 1332-es pápai tizedjegyzékben szerepel első ízben, de az alapjait korábban lerakhatták.
Szombaton a rendőrök több mint 700 járművezetőnek vonták be a jogosítványát, 68-nak alkohol, 25-nek drog hatása alatt történő vezetés miatt – számolt be vasárnap a belügyminisztérium.
Székelykeresztúron tartotta szombaton soron következő Országos Küldöttgyűlését az Erdélyi Magyar Szövetség.
Lemondunk a kritikus gondolkodásról, nem vesszük a fáradtságot, hogy eltérő hírforrásokból tájékozódjunk és gyakran beleesünk abba a csapdába, hogy álhíreket tekintünk hitelesnek – hívta fel a figyelmet előadásában Benedek István kommunikációs szakember.
Le kellett állnia egy utasszállító vonatnak Székelykocsárd közelében a bozóttűz miatt – közölte szombaton a Fehér megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
George Simion neve lesz a szavazólap első helyén a májusi elnökválasztás első fordulójában. A második helyen Crin Antonescu, a harmadikon Elena Lasconi neve szerepel majd.
Visszatértek Romániába a helyi hatóságok által nemi erőszakkal, emberkereskedelemmel, kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális kizsákmányolással, pénzmosással, bűnszövetkezet létrehozásával és a tanúk megfélemlítésével gyanúsított Tate fivérek.
A Föld órája alkalmából emberek milliói oltják le a fényeket hatvan percre jelzést küldve bolygónkért. Március 22-én, szombaton este mi is csatlakozhatunk a gesztushoz.
A tagállamok nem tudnak megegyezni, hogy a téli vagy a nyári időszámítás maradjon. Ezért az Európai Bizottság visszavonta ezzel kapcsolatos javaslatát, így előreláthatóan nem lehet megszüntetni az óraátállítást.
szóljon hozzá!