
A legnépszerűbb nevek között van a Boróka, a Sára, az András és a Tamás is Csíkszeredában
Fotó: Gábos Albin
Ugyan toplistás nevek, de már nem az első helyen szerepelnek Csíkszeredában az Anna, a Hanna és a Bence nevek. Összesen 1447 újszülöttet anyakönyveztek 2024-ben a csíkszeredai városházán, ebből 254 (130 lány és 124 fiú) csíkszeredai szülők gyermeke.
2025. január 07., 13:552025. január 07., 13:55
Összesen 1447 újszülöttet anyakönyveztek 2024-ben Csíkszereda városházánál, ebből 254 (130 lány és 124 fiú) csíkszeredai szülők gyermeke, ez a szám 38-cal kevesebb, mint 2023-ban – derül ki a polgármesteri hivatal anyakönyvi statisztikáiból. A Hargitai megyeszékhelyen az elmúlt évek statisztikájához képest
Ez a szám 2014-ben 374 volt, a koronavírus-járvány éveiben pedig így alakult: 2020-ban 317, 2021-ben 308, 2022-ben 281.
Ami a névválasztást illeti, tavaly a Boróka, Sára/Sara voltak a legnépszerűbbek, öt-öt kislányt neveztek így a szülők, de az Erzsébet/Elisabeta, Mária/Maria, Anna, Dorka, Hanna és Panka is „kelendő” névnek bizonyult.
A legnépszerűbbnek az András és román párja, az Andrei bizonyultak, de Tamás, Bence, Erik, Károly/Carol és Máté/Matei is gyakori volt tavaly Csíkszeredában.
Tavalyelőtthöz képest kevesebben haltak meg Csíkszeredában, összesen 301 személy (2023-ban 324-en, 2022-ben pedig 332-en), a Csíkszeredai városházán összesen 694 elhunytat vezettek be a nyilvántartásba.
2024-ben 136 pár mondta ki a boldogító igent, néggyel több pár, mint 2023-ban – derül ki az összesítésekből.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
8 hozzászólás