
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Megkezdi a fűtés- és energiaellátási támogatásról szóló kérések begyűjtését csütörtöktől Tusnádfürdő polgármesteri hivatala.
2024. október 24., 08:532024. október 24., 08:53
2024. október 24., 09:052024. október 24., 09:05
Azok a családok vagy személyek jogosultak a támogatásra, ahol az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az 1386 lejt személyenként, vagy egyedülálló személyeknél a 2053 lejt.
Az is feltétel, hogy az igénylő nem rendelkezhet egynél több lakóházzal, vagy nyaralóval, 20 árnál nagyobb beltelekkel, 10 évnél fiatalabb autóval, vagy motorbiciklivel, illetve két autóval sem.
Azok sem jogosultak a támogatásra, akik utánfutó, kisbusz vagy traktor tulajdonosok, vagy rendelkezésükre áll 2500 lejnél nagyobb bankbetét.
Az igényléshez szükséges iratokról és annak módjáról pontosabb információt kaphatnak az érdekeltek a Tusnádfürdő Város Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
1 hozzászólás