
A csapat, akik gyorsan siettek a bajbajutott segítségére
Fotó: Maros megyei tűzoltóság Facebook-oldala
Különös esethez riasztották a Maros megyei tűzoltóság mentőcsapatát hétfő este Maroskeresztúrra: áramütés ért egy férfit, miközben sárkányt eregetett egy magasfeszültségű vezetéknél.
2024. április 16., 13:562024. április 16., 13:56
Majdnem életét vesztette sárkányeregetés közben egy fiatalember hétfőn Maroskeresztúrnál, a sárkány ugyanis hozzáért egy magas feszültségű vezetékhez.
A Maros megyei tűzoltóság rohammentő-egysége (SMURD) – Vásárhelyi Ferenc, Lengyel Szabolcs, Andrei Ionuț, illetve Orbán Attila – gyorsan reagált a segélyhívásra, és az áldozatot stabil állapotban szállították kórházba.
A Maros megyei tűzoltóság Facebook-bejegyzésében felhívja a figyelmet a tragédiák elkerülése érdekében arra, hogy
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
szóljon hozzá!