
Márkó Ágnes, a Tamási Áron Gimnázium matematika-informatika szakos diákja
Fotó: Hajas Elvira
Székelyudvarhelyen a legjobb érettségi eredményt elérő végzős szerint a rendszeresség és a következetes felkészülés lehet a siker titka. Márkó Ágnes, a Tamási Áron Gimnázium diákja nem számított arra, hogy a város legjobb átlagát éri el, ő a saját céljaiért tett meg minden tőle telhetőt.
2022. július 03., 16:442022. július 03., 16:44
2022. július 04., 11:122022. július 04., 11:12
Márkó Ágnes, a Tamási Áron Gimnázium matematika-informatika szakos diákjának az érettségi eredménye lett a város legjobbja, 9,57-es átlaggal. Az olaszteleki lány számított a jó eredményekre, hiszen első tanuló volt az osztályában, azonban azt nem gondolta, hogy városszinten az első lehet. Elmondása szerint
„Az egyik legfontosabb, amikor készülünk egy vizsgára, hogy céltudatosak legyünk, és fontos a rendszerezettség is, hiszen ez a jövőben kifizetődő lesz. Bármennyire is nehéznek tűnik, ragaszkodni kell a módszereinkhez, mert ez vezet a sikerhez” – mondta.
Fotó: Hajas Elvira
Szerényen tette hozzá, hogy
Összességében szerinte azért nincs ok a panaszra, ami az idei tételeket illeti, elmondása alapján, aki kicsit is készült, az meg tudta szerezni legalább az átmenő jegyet. Ő magyar anyanyelvűként a román vizsgát tartotta a legnehezebbnek a négy tárgy közül, a matematika és informatika felmérésre pedig azért készült jobban, mert ez a két tantárgy beleszámít majd az egyetemi felvételi vizsgapontjaiba.
Ágnes elárulta, hogy
a jegyeit pedig átszámolják a magyarországi pontozási rendszer alapján, ezért is volt fontos számára a sikeres felvételihez minél jobb eredménnyel zárni középiskolai tanulmányait.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
szóljon hozzá!