
Fotó: Albert Eszter
Közel háromszáz diák látogatott el pedagógusok kíséretében kedden a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárba, ahol az udvaron lovakkal ismerkedhettek, illetve lovakkal kapcsolatos könyvkiállítást tekinthettek meg.
2021. május 18., 13:382021. május 18., 13:38
2021. május 18., 13:432021. május 18., 13:43
A program célja kettős – fogalmazott Vincze Csilla intézményvezető –, egyrészt élettel megtölteni a könyvtárat, másrészt a lovak által játékos formában megszerettetni az olvasást a gyerekekkel.
„Amikor ide kerültem a könyvtárba, azt mondtam, szeretnék ebbe az udvarba életet lehelni – ez az udvar akkora lehetőség a könyvtárnak, amivel sem a székelyudvarhelyi, sem a csíkszeredai könyvtár nem büszkélkedhet, és amit ki kell használni. Erre egy próbálkozás a mai program. Három, lovakkal foglalkozó szakembert szólítottunk meg, és nagy örömünkre mindhárman azonnal igent mondtak, behozták a lovakat a foglalkozásra” – mondta el Vincze Csilla.
A program keretében a gyerekek megsimogathatták és etethették a lovakat, de akár fel is ülhettek rá. Bajkó Kriszta a lovagoltatást vállalta, Gál Katalin lovasterapeuta a lóról, a ló tulajdonságairól beszélt, délután pedig Farkas Árpád lókiképző egy újabb szemszögből hozza közelebb az érdeklődőkhöz az állatokat.
Az udvaron zajló programmal párhuzamosan az emeleti teremben lovas témában könyvkiállítást tekinthetnek meg az érdeklődők.
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
A bérreformot nem a közalkalmazottak ellenében, hanem velük együtt kell megvalósítani, és elengedhetetlen az érveken és megoldási javaslatokon alapuló párbeszéd – közölte szerdán a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Hargita megyéből 180, juhokból és kecskékből vett vérmintát küldött Bukarestbe az állategészségügyi hatóság, ezekben a juhhimlő és a kiskérődző-pestis kórokozója, vagy antitestek jelenlétét próbálják kimutatni. A gazdákat fokozott óvatosságra intik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
szóljon hozzá!