
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két, arcát eltakaró férfi ötezer lejt lopott el egy sepsiszentgyörgyi játékteremből. Az eset vasárnap hajnalban történt, a rendőrség hétfőn tájékoztatta a sajtót a rablásról.
2022. november 07., 21:152022. november 07., 21:15
A rendőröket vasárnap hajnali öt órakor értesítették, hogy kirabolták a játéktermet. A helyszínen megállapították, hogy két férfi – arcukat eltakarva, kesztyűt viselve – behatolt a játékterembe, megütöttek egy ott tartózkodó férfit, majd megfenyegették a pénztárost, és felszólították, hogy adja át a pénzt.
Összetett nyomozás után a rendőrök azonosítottak egy 23 és egy 34 éves férfit, akiket
Ezt követően a lopott járművel mentek a játékbarlanghoz, megfenyegették a pénztárost, majd a pénzzel távoztak.
Széleskörű mozgósítás után a két férfit délután fél háromkor egy bevásárlóközpont parkolójában kapták el, majd beszállították a rendőrségre. Huszonnégy órára őrizetbe vették őket, további sorsukról a bíróság dönt. A lopott gépkocsit a város külterületén megtalálták, és visszaszolgáltatták jogos tulajdonosának. A nyomozás az ügyészség felügyelete mellett folytatódik, rablás és lopás bűntettének elkövetése miatt.
A rendőrség azt is megállapította, hogy a 23 éves férfi, aki a gyanú szerint az autót vezette, nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel, ezért jogosítvány nélküli járművezetés bűncselekménye miatt is eljárás folyik ellene.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A mezőgazdaság minden területén, és majdnem egyforma mértékben nehezíti a gazdák életét az üzemanyag-drágulás. A tavaszi mezőgazdasági munkák sem haladnak ideális ütemben.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
szóljon hozzá!