
• Forrás: Sepsiszentgyörgy önkormányzata/Facebook
Sepsiszentgyörgy önkormányzata tizenöt helyszínen alakított ki eddig biztonsági védőszigeteket a gyalogátjárók mellett. Hasonlókat a jövőben a város más területein is létesítenek. Csakhogy időközben néhánynak „lába kelt”.
2020. július 05., 20:062020. július 05., 20:06
A védőszigetek több kisebb méretű oszlopból állnak, a műanyag korlátokon belül idővel zöldövezeteket létesítenek. Ez két helyszínen már megtörtént. A szigetek szerepe, hogy jobb láthatóságot biztosítsanak a gyalogosoknak és a járművezetőknek. Ha a gépkocsik nem tudnak közvetlenül az átjárók mellett parkolni, nem takarják el a lelépő gyalogost. A városvezetés abban bízik, ezzel csökkentik a balesetek számát.
„Néhány parkolóhelyet elveszítünk, de emberéleteket mentünk” – fogalmazott korábban Antal Árpád polgármester. A városháza ugyanakkor arról tájékoztat, hogy „sajnos nem mindenkinek tetszettek a biztonsági elemek, mert már több kis oszlopot elloptak a központból és a lakónegyedekből is. Az önkormányzat felkéri a lakosokat, hogy vigyázzanak a beruházásokra, tartsák tiszteletben az egész közösség biztonságáért végzett munkájukat.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
szóljon hozzá!