
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az Olt menti falvakban kezdődik idén a Kovászna megyei köztisztasági vállalat lomtalanítási akciója.
2021. március 14., 20:432021. március 14., 20:43
Március 16-án, kedden Mikóújfaluban és Sepsibükszádon kezdődik a lomtalanítás. Máthé László, a Tega Rt. köztisztasági vállalat igazgatója emlékeztetett, hogy tavaly a világjárvány miatt „megcsúszott” a program, nem tudták márciusban elkezdeni, ám idén időben munkához látnak. A lomtalanítás a megszokott formában zajlik: öt kilogramm leadott üvegért fél liter sört kapnak a lakók, az elektronikai hulladék ellenértékét jóváírják a szemétdíjra kiállított számlából, a bútorokat, fölöslegessé vált gumiabroncsokat, egyéb tárgyakat pedig ingyenesen elszállítják.
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere az évente két alkalommal zajló akcióról elmondta, „ha nem lenne a lomtalanítás, akkor a feleslegessé vált bútorok, tévék, rádiókészülékek valahol az erdőben, vagy patakmederben landolnának. Óriási terhet vesz le ezzel a Tega a természetről és az önkormányzatokról.”
Sepsiszentgyörgyön a tervek szerint április közepén során kerül sor az üveggyűjtésre, a régi bútorokat, elektronikai hulladékokat a Cigaretta utcában, a hulladékudvarban lehet leadni. A nagyobb bútorokat, elektronikai cikkeket a tömbházak, házak bejáratától szállítja el a vállalat előzetes telefonos egyeztetést követően. Információkat a 0267-310 123-as telefonszámon lehet kérni.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
szóljon hozzá!