
Bocsárdi László és Antal Árpád
Fotó: Bíró Blanka
Megszakítja a jövő év októberéig tartó menedzseri szerződését Bocsárdi László, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház igazgatója. Döntését a keddi évadzáró ülésen, majd délután sajtótájékoztatón is bejelentette. Felkérte Pál-Ferenczi Gyöngyi színművészt, hogy átmenetileg vállalja el a teátrum igazgatását, ő aligazgatóként segíti a munkáját.
2022. június 28., 19:272022. június 28., 19:27
Hosszas tépelődés után már 2020-ban bejelentette, hogy 2023-ban nem folytatja az igazgatást, mert úgy érzi, frissíteni kell a színház szemléletmódján, ugyanakkor fontosnak tartja, hogy az eddigi útból fakadó értékek ne vesszenek kárba. Szeretné, ha olyan emberek kerülnének a színház élére, akiknek víziójuk van, könnyen tudnak kapcsolódni a kor kihívásaihoz – részletezte Bocsárdi, aki 2006 óta igazgatja a sepsiszentgyörgyi színházat, előtte tizenegy évig a művészeti vezetője volt.
A leköszönő direktor arra is kitért, hogy a színház vezetésének megváltoztatása próbatétel az ott dolgozóknak, hiszen túlságosan érzékeny emberekről van szó, így fennáll a klikkesedés, az indulatok elszabadulásának veszélye, ám ez az átmenet éppen ennek veszi elejét.
– érvelt Bocsárdi az ideiglenes igazgató személye mellett. Rámutatott, Pálffy Tibor „Hobo” neve is felmerült mint ideiglenes igazgató, de ő nem vállalta a megbízatást.
Antal Árpád, a színházat fenntartó önkormányzat vezetője, Sepsiszentgyörgy polgármestere rámutatott,
Lesz egy poszt-Bocsárdi-korszak a színház életében, egy évig Pál-Ferenczi Gyöngyi ideiglenes megbízottként látja el a vezetői teendőket, majd eljön a pillanat, amikor meghirdetik az állást, és
Fontos, hogy erős brand legyen a Tamási Áron Színház, továbbvigye, amit az elmúlt években felépítettek, ám egy új vezető új elemeket is hoz majd – szögezte le a polgármester.
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
szóljon hozzá!