
Borsodi L. László
Fotó: Veres Nándor
Lemondott tisztségéről a Székelyföld kulturális folyóirat főszerkesztője, Borsodi L. László – jelentette be Facebook-oldalán a költő, irodalomtanár, aki 2019 májusától vezette a lapot. Borsodi L. László közleményében azt írta, szakmai és személyes okok miatt adta be felmondását a Székelyföld folyóiratot finanszírozó Hargita Megye Tanácsához.
2020. július 20., 09:562020. július 20., 09:56
„A jövőben nem kívánok a Hargita Kiadóhivatal vezetője és a Székelyföld kulturális folyóirat főszerkesztője lenni. Hargita Megye Tanácsa beadványomat elfogadta, 2020. július 13-tól megbízatásom megszűnt. Köszönöm mindenkinek az elmúlt időszakban nyújtott segítségét, irántam tanúsított türelmét!
– írta a volt főszerkesztő. Borsodi L. László tavaly májusban Lövétei Lázár Lászlót váltotta a kulturális folyóirat élén, akkor úgy nyilatkozott, hogy jól működő struktúrát vesz át, ezért számottevő újítást nem tervez. Elképzelései között szerepelt újabb fiatal szerzők megszólítása, a tanulmány- és kritikarovatok változatosabbá tétele, valamint hogy a lap nagyobb médianyilvánosságot kapjon internetes közösségi terekben. A leköszönő Lövétei Lázár László akkor azzal magyarázta visszavonulását, hogy a mintegy kilenc év főszerkesztői tevékenység után ismét a versírásra szeretne összpontosítani.
Borsodi L. László 1976-ban született Csíkszeredában, a Márton Áron Főgimnáziumban érettségizett, majd elvégezte a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán a magyar–angol szakot. Azóta egykori középiskolájában irodalmat tanít, számos erdélyi és magyarországi folyóiratban publikál, mintegy tíz kötete jelent meg.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!