
Fotó: Pinti Attila
A megugrott energiaárak következtében a Hargaz Hargita Kft. azt a döntést hozta, hogy kéri a gázkereskedelemről szóló engedélyének visszamondását, de a gázhálózat üzemeltetést továbbra is végezni fogják. A cég így próbálja megelőzni a fizetésképtelenséget. November 1-től már nem szolgáltatnak gázt a mintegy 7500 érintett fogyasztónak.
2021. október 19., 15:532021. október 19., 15:53
2021. október 19., 17:142021. október 19., 17:14
Tájékoztató levélben értesítette a fogyasztókat a gázszolgáltató, hogy 2021. október 6-án megkezdték a gázkereskedői engedély visszavonásának eljárását, ennek következtében
A cég döntéséről Kovács Domokost, a Hargaz technikai igazgatóját kérdeztük.
– fogalmazott a cég technikai igazgatója. Hozzátette: „azért, hogy ne váljunk fizetésképtelenné, cégünk két engedélyének egyikéről, a gázkereskedelemről lemondunk. A gázhálózat-üzemeltetést a továbbiakban is folytatni kívánjuk.”
A döntést megelőzően két ízben is árdrágításról értesítette a fogyasztókat a cég, végül mégis úgy döntöttek, hogy a megemelt árak ellenére sem tudják folytatni ezt a tevékenységet.
– tudtuk meg a szolgáltató képviselőjétől. Kovács Domokos elmondta, a fogyasztóknak jogukban áll új szolgáltatóval szerződést kötni, de akik nem választanak új szolgáltatót, azok sem maradnak fűtőanyag, azaz földgáz nélkül, őket egy végső szolgáltató veszi át.
Ezt erősítette meg Nagy-Bege Zoltán, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke is, azt azonban hozzátette, hogy
„Az üzemeltető nélkül maradt ügyfeleket átveszi egy úgynevezett végső szolgáltató – most még nem tudjuk, hogy novemberre ki lesz ez, de azt tudni kell, hogy sajnos viszonylag magas áron kapják majd a gázt ezek a fogyasztók.”
Az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság alelnöke elmondta, a végső szolgáltatót a hatóság a listán szereplő szolgáltatók közül minden hónapban külön nevezi meg. Itt fel kell tüntesse mindenki az adott hónapra érvényes árait, és a legalacsonyabb árat kínáló végső szolgáltató veszi át az adott hónapban azokat a fogyasztókat, akik szolgáltató nélkül maradtak.
Gyergyószentmiklóson, több olyan háztartás is van, ahol csak nemrégiben nyújtottak be kérést a gázhálózatra való rácsatlakozásra, a rendszer kiépítését továbbra is a régióban a Hargaz fogja végezni – mondta el az ANRE alelnöke.
– hangsúlyozta Nagy-Bege Zoltán. Amikor majd a gázvezeték és csatlakozás kiépítése megtörtént az adott háztartásnál, az igénylő kereskedői szerződést köthet bármely romániai gázkereskedővel.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
8 hozzászólás