
Egyelőre még nem számíthatnak a kormánytól kapott tej-kiflire és az almára a háromszéki iskolások
Fotó: Veres Nándor
Ingyen tízórai nélkül kezdődött meg az új tanév Kovászna megyében, jelenleg még csak a procedúra zajlik a beszállító cégek kiválasztására és leszerződtetésére.
2022. szeptember 14., 16:022022. szeptember 14., 16:02
Háromszéken négy évig zökkenőmentesen zajlott a program, miután Kovászna Megye tanácsa négy éves keretszerződést kötött a cégekkel, a megállapodás azonban idén lejárt.
Henning László Kovászna Megye Tanácsának alelnöke felidézte, hogy öt évvel ezelőtt is csak a tanév végére sikerült szerződést kötni a beszállítókkal, addig a gyerekek nem kaptak kiflit és tejet, és akkor döntötték el, hogy
A versenytárgyalást meghirdették, de még ezután derül ki, hogy a kínált árra jelentkeznek-e cégek.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!