
Itt meg kellett emelni a bicikliutat, hogy ne legyen túl közel a gáthoz
Fotó: Tuchiluș Alex
Tavaly több ponton is megakadt az Olt védőgátján futó sepsiszentgyörgyi bicikliút építése, most (vagy amikor az időjárás megengedi) ismét nekiveselkedhet a kivitelező a munkálatoknak, mert azok költségeit aktualizálta a helyi tanács.
2025. január 18., 18:182025. január 18., 18:18
Rendkívüli online tanácsülésen hagyta jóvá a bicikliút költségeinek aktualizálását Sepsiszentgyörgy önkormányzati képviselő-testülete miután
Fotó: Tuchiluș Alex
Az építésvezető belefoglalta a költségvetésbe az eddig különböző akadályok miatt elmaradt munkálatok árát: tavaly például a Sepsi Arénától a város fele tartó egy kilométeres szakaszon a vízügyi hivatal dolgozott az Árkos patak és az Olt gátjának megerősítésén és magasításán – erre a Sapientia EMTE kampuszának az építése miatt volt szükség – a bicikliúttal pedig meg kellett várni ennek befejeztét.
Ugyanakkor az Olt híd alatti szakaszon meg kellett emelni a kerékpárút alapját, mert túl közel lett volna a gázvezetékhez,
végül pedig lemondtak a 12 voltos feszültséggel élelmezett villanyoszlopok eredetileg betervezett földeléséről, mert az nem szükséges.
Az Aréna felé a gátmagasítási és -erősítési munkálatok befejeztével lehet tovább építeni a bicikliutat
Fotó: Tuchiluș Alex
Az Árkos pataknak a 12-es országúttal való kereszteződésétől Kilyén fele tartó 7 kilométeres bicikliút kivitelezési költsége így 14 117 978 lej (+ áfa), remélhetően 2025 végére átveheti az önkormányzat a kész beruházást.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!