
Fotó: Dimény Árpád István
Kézdivásárhely egyik legnagyszerűbb civil kezdeményezését, az Újévi meleg ételt szervező Héjja Tamás, azaz Tamaka már több éve Angliában dolgozik, de ismét tett azért, hogy szülővárosa pangó főtere – legalább egy délutánra – élettel teljen meg.
2023. január 07., 21:452023. január 07., 21:45
„A kézdivásárhelyi közösségi élet hiánya, és ezen belül a város pangó főtere, a szellemváros-érzet volt az, ami arra késztetett, hogy ezt a megmozdulást megszervezzem” – mondta el portálunknak Héjja Tamás.
„Minden újévben utcabált szerveztek, hol itt, hol ott, aztán ha kimozdultál a nagyvilágba, vagy netán bekapcsoltad a tévét, és mutatták, milyen nagy buli vannak, már-már szégyenérzeted támadt, mert
egy olyan alkalmat, ahol az ismerősök összefuthatnak, egyet falnak, melegednek, egy jó szót szólnak egymáshoz. És működött, mai napig működik” – magyarázta a kezdeményező.
Fotó: Dimény Árpád István
Működött január 7-én délután is, hiszen a főtéren kisebb baráti csoportosulások verődtek össze, az emberek beszélgettek, falatoztak, a Zöld Nap Egyesület önkéntesei pedig kitartóan mérték a finom, kolbászos lencselevest. A melegétel-osztás 15 órakor kezdődött, és sötétedésig tartott. Olyanok is akadtak, akik csak beszélgetni jöttek ki, a szívből jövő ételadagot pedig felcsomagolva vitték haza. A kezdeményező sürgött, forgott, beszélgetett, fotózkodott, mindenkihez volt egy jó szava.
– hangsúlyozta.
Fotó: Dimény Árpád István
Szavait felhívásként is lehet értelmezni, Héjja Tamás várja azok jelentkezését, akik szívesen társulnának, akik hasonlóan gondolkodnak, mert talán közösen könnyebb felrázni „a Csipkerózsika-álomba zuhant várost”.
„Számomra rendkívül fontos, hogy sikerül kimozdítani az embereket, ki a gépek, tévék elől, és most, amikor mindenki siet, sikerül egy szombat délután megállni egy szóra” – nyomatékosította ismételten céljait.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
szóljon hozzá!