
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Jelentkezzenek tűzoltóképző iskolába – biztatja a fiatalokat Kovászna megye vezetése. A két működő háromszéki hivatásos alakulat mellé ugyanis Erdővidéken most készül a harmadik székháza, szükség lesz szakemberekre.
2018. október 22., 18:052018. október 22., 18:05
A megyében Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen működik hivatásos tűzoltó-alakulat, és jelenleg zajlanak a munkálatok a baróti egység székházának kialakítására – részletezte Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Rámutatott, a baróti egység beindításával új állásokat fognak meghirdetni.
– hangsúlyozta a háromszéki önkormányzat elnöke.
Adrian Simtea Kovászna megyei tűzoltóparancsnok korábban portálunknak elmondta, országos szinten is gondot jelent a szakemberhiány, a feladataikat ugyan el tudják ugyan látni, de sokan állnak nyugdíjazás előtt, ezért szükség van az utánpótlásra. A Prahova megyei Pavel Zăgănescu Polgári Védelmi és Tűzoltó-altisztképző Iskola ismét hirdet felvételit 18–27 év közöttieknek képzésre. Az egyéves, ingyenes képzésre november 23-ig lehet jelentkezni. Országos szinten 300 helyet hirdetnek meg. Olyan fiatalok jelentkezhetnek, akik büntetlen előéletűek, érettségiztek, megfelelő fizikai és szellemi képességgel rendelkeznek, iskolai magaviseletük kifogástalan volt, közfunkcióból nem bocsátották el. A sikeresen felvételezők számára az ingyenes oktatás alatt díjmentesen szállást és havi juttatást is biztosítanak. Az iskolát elvégző fiatalok, a szakosodásnak megfelelően helyezkedhetnek el hivatásos tűzoltó-alakulatoknál.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
szóljon hozzá!