
Fotó: Ráduly István/Facebook
Fedél nélkül maradt egy háromtagú sepsimagyarósi család, mert vasárnap hajnalban leégett a házuk. A helyszínre a hivatásos és az önkéntes tűzoltók is kivonultak, de a házat nem tudták megmenteni, a 40 négyzetméteres épület és a benne levő javak elégtek.
2021. február 15., 17:022021. február 15., 17:02
2021. február 15., 17:452021. február 15., 17:45
A tűzoltók megállapították, hogy a kéményhez túl közel levő gyúlékony anyagok lobbantak lángra. Az esetről Ráduly István uzoni polgármester is beszámolt, a mínusz tíz fokos hidegben fedél nélkül maradt családot azonnal befogadta egy falusfelük.
A betegnyugdíjas házaspárnak és nagykorú gyereküknek az egykori iskola egyik termét ajánlotta fel az uzoni önkormányzat, hogy ideiglenesen, négy-öt hónapig meghúzzák ott magukat. Ugyanakkor pénzbeli támogatást is ígértek, hogy a 80 százalékban kiégett házromot a család a nyár végére tudja lakhatóvá tenni. A polgármester felidézi, hogy
Ráduly István arra kér mindenkit, szakemberrel ellenőriztessék a kéményt, fontos, hogy a kürtőcső ne érintkezzen gyúlékony anyaggal. Ha a kémény téglából rakott, vakolatlan, ellenőrizni kell, hogy a kiégett malter között ne csaphasson ki a füst vagy a láng.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
szóljon hozzá!