
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Kigyúlt és leégett a sepsibükszádi plébánia tetőszerkezete vasárnapra virradóra. A tűzben jelentős anyagi kár keletkezett, a legfontosabb egyházi iratok nem váltak a lángok martalékává.
2019. február 03., 15:272019. február 03., 15:27
A tűzoltók két esetkocsival és egy rohammentővel siettek a helyszínre, a lángokat délre sikerült teljesen eloltaniuk.
– tájékoztat Marius Tolvaj, a Kovászna megyei tűzoltóság szóvivője. Hozzátette: csak anyagi kár keletkezett a tűzben, személyi sérülés nem történt. A tűzoltók szerint
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
A készenléti egységeket a helyiek riasztották, akik a nagy füstre lettek figyelmesek. Bács Márton Csaba Sepsibükszád polgármestere lapunknak elmondta, a tűz eloltása után a helyiek a romok eltakarításában segítettek.
Kovászna Megye Tanácsa is ígért anyagi támogatást, a helyi önkormányzat is lehetőségeihez mérten támogatja az újraépítést, de ehhez meg kell várni a költségvetést. A polgármester hozzátette:
Bakó Ferenc sepsibükszádi plébános a romkat.ro oldalnak nyilatkozva, mindenkit arra kér, hogy imáikkal segítsék a szerencsétlenséget elszenvedett plébániát.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
szóljon hozzá!