
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Hat korszerű játszótér létrehozásáról döntött Sepsiszentgyörgy önkormányzata. A város több mint negyven játszótere közül első lépésben hatot újítanak fel.
2022. október 31., 21:262022. október 31., 21:26
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta, a leglátványosabb az Erzsébet parkban található új játszótér lesz, ezt úgy alakítják ki, hogy beépítik a terület adottságait, a teraszos megoldást, így beterveztek két csőcsúszdát, egy széles csúszdát, egy végtelenített csúszdát és egy kisgyerek csúszdát, de lesz trambulin és különböző mászókák is.
A projekt értéke 1,2 millió lej. A lakónegyedekben szintén olyan játszótereket terveznek, amelyeket kis- és nagyobb gyerekek, fiatalok és felnőttek is használni tudnak majd. Beterveztek dinamikus játszóelemeket, árnyékolt homokozókat és mozgáskorlátozottak által is használható elemeket. Ezek kivitelezése meghaladja a 13 millió lejt.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
szóljon hozzá!