
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Hat korszerű játszótér létrehozásáról döntött Sepsiszentgyörgy önkormányzata. A város több mint negyven játszótere közül első lépésben hatot újítanak fel.
2022. október 31., 21:262022. október 31., 21:26
Tóth-Birtan Csaba alpolgármester elmondta, a leglátványosabb az Erzsébet parkban található új játszótér lesz, ezt úgy alakítják ki, hogy beépítik a terület adottságait, a teraszos megoldást, így beterveztek két csőcsúszdát, egy széles csúszdát, egy végtelenített csúszdát és egy kisgyerek csúszdát, de lesz trambulin és különböző mászókák is.
A projekt értéke 1,2 millió lej. A lakónegyedekben szintén olyan játszótereket terveznek, amelyeket kis- és nagyobb gyerekek, fiatalok és felnőttek is használni tudnak majd. Beterveztek dinamikus játszóelemeket, árnyékolt homokozókat és mozgáskorlátozottak által is használható elemeket. Ezek kivitelezése meghaladja a 13 millió lejt.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
szóljon hozzá!