Látványos drónfotókon mutatja be Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az épülő terelőutat. A fotókat Kristó-Gothárd Hunor készítette, a termőföldeken már szépen kirajzolódik az út nyomvonala, és a munkagépek is látszanak.
2022. július 12., 17:102022. július 12., 17:17
2022. július 12., 17:172022. július 12., 17:17
A tizenegy és fél kilométer hosszú terelőút Brassó irányából, a 12-es országútból leágazva, majd a Sepsi Aréna mögött visszacsatlakozva kerüli ki Szotyort, Kilyént és Sepsiszentgyörgyöt. Az útszakaszon négy körforgalom és három felüljáró is épül,
– tájékoztat Facebook-bejegyzésében Antal Árpád. A beruházás 280 millió lejbe kerül, a terelőút mentén két pihenő is készül, egyenként huszonöt személyautó- és tizenhat teherautó-parkolóhellyel, illetve egy illemhellyel. A terelőutat európai uniós alapból, a Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretében építik.
A megrendelők szerint a terelőút felgyorsítja és biztonságosabbá teszi az áthaladó forgalmat, javítja a személy- és áruszállítást, a három településről kivezeti az áthaladó forgalmat, csökkentve a szennyezést, javítva az életminőséget.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.