
Fotó: Bíró Blanka
Közel tíz éve építik a Kovászna megyei rendőrség sepsiszentgyörgyi székházát, de még mindig csak 60 százaléka készült el. Eugen Palade megbízott rendőrparancsnok újságírói kérdésre elmondta, a belügyminisztérium idén újabb alapokat különített el, hogy a munkálatokat folytatni tudják, abban bízik, hogy hamarosan befejezik az építkezést.
2017. augusztus 03., 18:392017. augusztus 03., 18:39
A parancsnok szerint, erre azért is szükség lenne, hogy megfelelő körülmények között tudják lebonyolítani az ügyfélfogadást.
– mondta Palade. A grandiózus épület alapkövét 2008-ban tették le a csendőrlaktanya szomszédságában, az elején látványosan haladtak, aztán az építkezés a finanszírozás hiánya miatt leállt, holott a székház befejezését 2011-re ígérték. A Boc- kormány idején a sepsiszentgyörgyi önkormányzattal megállapodtak, hogy az épületet átadják az országos lakásügynökségnek, kétszáz lakrészt alakítanak ki, felét a lakosságnak, a másik felét pedig a belügyminisztériumi és a helyi rendőrségi alkalmazottaknak. Végül az átadás nem történt meg, bár megállapították, hogy a rendőrség elférne a csendőrlaktanyában, ahol jelenleg is működik. A korábbi székházát visszaszolgáltatták az egykori tulajdonosnak, onnan költöztek a csendőrökhöz.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kiss Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!