
Két protézisre is szüksége lesz a fiatalembernek, a második pedig nagyon sokba kerül. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Közúti balesetben sérült meg az a 22 éves férfi, aki motorjával egy nyergesvontatónak ütközött július 29-én Felsőboldogfalvánál. Az alsó végtagjain nyílt törést szenvedő fiatal jobb lábát nem tudták megmenteni, így amputálni kellett. Mivel a protézis megvásárlása jelentős összegbe fog kerülni, barátai gyűjtést szerveznek.
2022. augusztus 25., 13:172022. augusztus 25., 13:17
2022. augusztus 25., 17:282022. augusztus 25., 17:28
Nem emlékszik a baleset körülményeire, emlékei csupán a mentőautó belsejéből vannak a homoródalmási Gáspár Jánosnak, aki július 29-én ütközött motorjával egy teherautónak. Mint kiderült, mindkét lába eltört, rögtön a baleset után a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházba kellett szállítani. Mint elmondta:
Marosvásárhelyről a napokban szállították haza, jelenleg homoródalmási otthonában lábadozik.
A férfi egyik motoros barátja jótékonysági gyűjtést kezdeményezett, amelyhez több motoros társuk is csatlakozott. Közölte, hogy
Két protézisre is szüksége van a fiatalnak, egy merev, tanulóprotézisre – ugyanis először ez javallott a használatra –, illetve egy másikra, amely bokából és csuklóból is hajlik, ez lenne a későbbiekben mindennapi használatban.
Előbbi ára 2000 lejtől kezdődik, utóbbié pedig több ezer euróba kerül.
Minden kis segítségnek örülnek, az adományokat a RO75RZBR0000060022438441 bankszámlaszámra fogadják.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
szóljon hozzá!