
Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Beleesett egy medve a kútba az erdővidéki Bibarcfalván – tájékoztatta portálunkat Kelemen Gellért, az illetékes vadászegyesület munkatársa.
2019. szeptember 13., 15:022019. szeptember 13., 15:02
2019. szeptember 13., 19:492019. szeptember 13., 19:49
Ugyanakkor értesítették a baróti önkormányzatot, riadóztatták a 112-es sürgősségi hívószámon a hatóságokat. Hozzátette, állítólag nem ez az első eset, még előfordult, hogy medve esett a kútba Bibarcfalván.
– mondta a vadászegyesület munkatársa.
Időközben tűzoltólétra segítségével mászott ki a medve a kútból, és visszaszaladt az erdőbe. Kelemen Gellért a Dél-Hargita vadászegyesület képviselője elmondta, a környéken élők javasolták ezt a megoldást, mert korábban már beleesett a medve a kiszáradt kútba, és akkor is egy létrát engedtek le, hogy kimászhasson. Ez alkalommal a helyszínre érkező tűzoltók eresztettek le létrát a kútba, a mintegy 80 kilogrammos, tavalyi bocs azon mászott ki. Kelemen Gellért elmondta, Bibarcfalva határában mindennaposak a medvék, előfordul, összetörik a gyümölcsfákat, rettegésben tartják a falu szélén lakókat, a közeli temetőbe kilátogató falubelieket. A kútba esett medve bőgött, nyüszített, a falusiak ezért riasztották a hatóságokat.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!