
Fotó: Tega Rt.
November elejétől újra külön gyűjti a Tega köztisztasági vállalat a papír és a műanyag hulladékot Sepsiszentgyörgyön. Ez korábban már így történt, aztán egy ideje együtt gyűjtötték a papírt és a műanyagot, mert együtt is szállítják a lerakóba.
2020. október 26., 20:172020. október 26., 20:17
2020. október 26., 20:512020. október 26., 20:51
A vállalat vezetői hangsúlyozzák, hogy a lécfalvi lerakóban szétválogatják a hulladékot, például a pillepalackot szín szerint kategorizálják, ugyanakkor a papírt, a kartont, az alumíniumfóliával bélelt dobozokat is külön szállítják, majd hasznosítják újra. Mivel Sepsiszentgyörgyön a lakosság részéről mutatkozott erre igény,
„A sárga konténerekbe műanyag, illetve fém kerül, a kékbe a papír és a Tetra Pak. Szintén a kék konténerbe kerülnek a különböző típusú kartonpapírok, újságok, magazinok, szórólapok” – részletezte Máthé László igazgató. Nincs még minden helyszínen sárga konténer, de ezt jövő nyárig megoldják.
A zöld tartályba az üveget gyűjtik, a pirosba a biológiailag lebomló hulladékot. Ez utóbbival az a gond, hogy ha műanyag zacskó kerül bele, kézzel kell kiválogatni. Az igazgató arra kéri a lakosságot, lehetőség szerint ürítsék a biohulladékot a megfelelő szemetesbe, a műanyag zacskót pedig, amiben elviszik a szemetesig, dobják a vegyes hulladék közé.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!