
Fotó: Salvatore Egyesület/Facebook
Várják a pedagógusok jelentkezését akkreditált elsősegély oktatásra a Salvatore Egyesületnél. Nemcsak Kovászna megyébe, Erdély más településeire is kiszállnak, ha van rá igény.
2025. január 17., 08:402025. január 17., 08:40
Nagyon sok fronton dolgozik a sepsiszentgyörgyi Salvatore Egyesület, de szívük csücske az elsősegélynyújtás széles körben való megismertetése marad. Nemrég indították a pedagógusoknak szánt akkreditált oktatás programjukat, folyamatosan jelentkezhetnek iskolák, tanári közösségek.
Fotó: Salvatore Egyesület/Facebook
„Csoportos jelentkezéseket várunk iskolák, tanári közösségek részéről. Ha igény van rá, akkor kiszállunk, és helyszínen tartjuk, de a megyeszékhelyi elsősegélynyújtási oktatóközpontunkba is jöhetnek.
– mondta el Buna Hunor, az egyesület elnöke.
A tanfolyam keretén belül a pedagógusok elsajátíthatják az újraélesztés alapjait, a defibrillátor használatát, de
Az elmélet mellett a speciális tanbabáknak köszönhetően gyakorlatra is lehetőség van.
„A 25 órás tanfolyam 360 lejbe kerül személyenként, a Csutak Vilmos pedagógusok háza által a végén 7-8 kreditpontot szerezhetnek. Fizetni a pedagógus kártyával is van lehetőség” – tette hozzá az elnök.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
szóljon hozzá!