
Fotó: Salvatore Egyesület/Facebook
Várják a pedagógusok jelentkezését akkreditált elsősegély oktatásra a Salvatore Egyesületnél. Nemcsak Kovászna megyébe, Erdély más településeire is kiszállnak, ha van rá igény.
2025. január 17., 08:402025. január 17., 08:40
Nagyon sok fronton dolgozik a sepsiszentgyörgyi Salvatore Egyesület, de szívük csücske az elsősegélynyújtás széles körben való megismertetése marad. Nemrég indították a pedagógusoknak szánt akkreditált oktatás programjukat, folyamatosan jelentkezhetnek iskolák, tanári közösségek.
Fotó: Salvatore Egyesület/Facebook
„Csoportos jelentkezéseket várunk iskolák, tanári közösségek részéről. Ha igény van rá, akkor kiszállunk, és helyszínen tartjuk, de a megyeszékhelyi elsősegélynyújtási oktatóközpontunkba is jöhetnek.
– mondta el Buna Hunor, az egyesület elnöke.
A tanfolyam keretén belül a pedagógusok elsajátíthatják az újraélesztés alapjait, a defibrillátor használatát, de
Az elmélet mellett a speciális tanbabáknak köszönhetően gyakorlatra is lehetőség van.
„A 25 órás tanfolyam 360 lejbe kerül személyenként, a Csutak Vilmos pedagógusok háza által a végén 7-8 kreditpontot szerezhetnek. Fizetni a pedagógus kártyával is van lehetőség” – tette hozzá az elnök.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!