
Újakra cserélik a már elavult közvilágítási hálózat elemeit Sepsiszentgyörgy egyes városrészein. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A város több részén föld alá helyezik a villanyvezetékeket Sepsiszentgyörgyön. A városi közvilágítási hálózat korszerűsítése során kilenc utcában a föld alá kerülnek a villanyvezetékek, és energiatakarékos világítótestekkel ellátott villanyoszlopokat szerelnek fel.
2022. augusztus 10., 18:312022. augusztus 10., 18:31
Hasonló jellegű munkálatokra kerül sor hamarosan a Csíki-negyed több helyszínén is. Az elmúlt 14 évben mintegy száz utcában korszerűsítették a közvilágítási rendszert, ez a város utcáinak mintegy felét jelenti.
Az önkormányzat sajtószolgálata ugyanakkor arról tájékoztat, hogy a saját útépítő vállalatuk több utcában dolgozik: felújítják a járdákat Román Hadsereg úton, a Tavirózsa utcában és a Császár Bálint utcában, illetve szintre emelik az aknatetőket a nemrég leaszfaltozott Építők úton.
A Rózsa utcában kicserélték víz-, gáz- és csatornavezetékeket, elhelyezték esővíz-elvezető hálózat kiépítéséhez szükséges víznyelő aknákat. Jelenleg az aszfaltozást megelőző alapozáson, illetve a szegélykövek lerakásán dolgoznak.
Ezen a városrészen is korszerűsítik a közvilágítási hálózatot, melynek során már föld alá helyezték a villanyvezetékeket, új villanyoszlopokat állítanak fel, végül új útburkolat kerül az úttestre és a járdákra.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
szóljon hozzá!