
Gondot okoz a csatornába kerülő szemét. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Felhívást fogalmazott meg a sepsiszentgyörgyi Közüzemek Rt. a lakosság felé, hogy ne dobáljanak mindent a vécébe. Tájékoztatásuk szerint a munkatársaik az elmúlt időszakban nagy mennyiségű rongy- és hablemezdarabokat szedtek ki a Sepsi Aréna környéki szennyvízátemelő állomásból.
2020. április 06., 19:422020. április 06., 19:42
2020. április 06., 19:442020. április 06., 19:44
A csatornába kerülő anyagok miatt a szennyvízszivattyú meghibásodott, az átemelő sem működött. Ugyanakkor a külső vezetékek is eldugulnak a csatornában felhalmozódott és megkeményedett zsírok miatt, de
„Arra kérjük a lakókat, figyeljenek oda, hogy semmilyen hulladék, építkezési anyag ne kerüljön a szennyvízelvezető rendszerbe” – fogalmazta meg felhívását a Közüzemek vezetősége. Egyébként nem ez az első ilyen jellegű felkérés, januárban is erre kérték a lakosságot, miután a Forrás utcai szivattyú meghibásodott a csatornába került szemét miatt.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
Játszótéren keletkezett tűz csütörtök hajnalban Marosvásárhelyen, a Dózsa György utcában, ahol mintegy 50 négyzetméteren pusztítottak a lángok.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottsága felfüggesztette szerdán a 2026-os költségvetés tervezetének vitáját, miután a koalíciós pártok nem tudtak megállapodásra jutni a PSD-indítványáról.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!