
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Kézdivásárhely önkormányzata szeptemberben hirdette meg a részvételi költségvetés projektjét. A bp.kezdi.ro oldalon a közösségi terek szépítésére, élhetőbbé tételére vonatkozó ötleteket javasolhattak a lakók.
2020. november 02., 19:592020. november 02., 19:59
2020. november 02., 20:002020. november 02., 20:00
Október közepéig tizenhárom javaslat futott be, ebből ötöt kizártak, mert nem közterületre vonatkoztak. A szűrőn átment nyolc ötletre, egy hónapig – november végéig – lehet szavazni. Kevesebb mint három nap alatt már közel 250-en szavaztak az oldalon. A kézdivásárhelyiek a következő ötletekre voksolhatnak: egy virtuális interaktív túra létrehozására, amely a helyi turisztikai látványosságokat, cégeket érinti; a nyujtódi játszótér felújítására; gördeszka pályára; Molnár Józsiás-szobor felállítására; zöldövezetek, játszóterek, közterületek rendezésére; két oktatási projektre.
A szavazás regisztrációhoz kötött, egy személy négy különböző kategóriában szavazhat, ismertette a feltételeket Szilveszter Szabolcs ötletgazda. Az idei kézdivásárhelyi költségvetésben 100 ezer lejt különítettek el erre a célra, egy projektre legtöbb 50 ezer lej kérhető, de magánszemélyek, vállalkozások is támogathatják pénzzel a kezdeményezést.
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
szóljon hozzá!