
Fotó: Péterfy Ágnes
Összesen harminc lelkes fiatal dolgozik azon, hogy jó hangulatban teljenek a szünetek a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor Általános Iskolában: újjáélesztik a sulirádiózás hagyományát, a kezdeményezés megvalósításában pedig a felnőttek anyagi hozzájárulásokkal és szakszerű betanítással segítették a diákokat.
2022. december 08., 15:572022. december 08., 15:57
Nem új keletű dolog az udvaron és folyosókon szóló sulirádió a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor Általános Iskolában, hiszen mint Péterfy Ágnes, az iskola aligazgatója elmondta, több generáció iskolás éveiben is megszólaltak a még máig felszerelt hangfalak az iskolában. Így tehát nem egy teljesen új ötletről van szó, de teljesen új csapat vágott neki új lendülettel néhány hónapja, hogy újból megszólaltassák a rádiót, feldobva a szünetek hangulatát.
Az aligazgatónő és egyben projektvezető a hangulat mellett a nevelőcélzatot emelte ki, hiszen azok a diákok, akik részt vesznek a rádiózásban, önkéntes munkát végeznek, ezzel pedig a közösségért dolgoznak.
– mondta a koordinátor.
Sok tervük van a jövőre nézve, de a projektvezető azt is hozzátette, mindenképp fontosnak tartják, hogy a zenéé legyen a főszerep a szünetekben.
Fotó: Péterfy Ágnes
Péterfy Ágnes kihangsúlyozta, hogy a diákok lelkesedésén felül szükség volt a közösségi összefogásra is, és meglepetésükre minden elvárásukat felülmúlta a Fuss Neki! adománygyűjtő akcióban tapasztalt támogatás: jelentős pénzbeli hozzájárulást sikerült gyűjteniük, az összeg egy részét a sulirádióra szánták, mindemellett a székelyudvarhelyi városházánál is van nyertes pályázatuk, a pénzösszegekből pedig felszereléseket vettek a rádió működtetéséhez, valamint
Jelenleg a stúdió utolsó simításain dolgoznak, és terveik szerint már december utolsó tanítási hetében el fog indulni az adás, a diákok szeretnék kipróbálni, amit eddig tanultak, és nem titkolt szándékuk megmozdítani a szünetben is az osztályban ücsörgőket, hiszen a műsor az udvaron lesz leginkább hallható.
Fotó: Péterfy Ágnes
A későbbiekben pedig a kisebbek közül szeretnék, ha többen csatlakoznának, így tanulhatnának egymástól a diákok, és tovább vinnék a jövőben a sulirádiózás hagyományát.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!