
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Többen is megsérültek öt közlekedési baleset során Hargita megyében az utóbbi három napban, a rendőrség sajtóosztálya hétfőre készítette el a hétvége mérlegét, kiegészítve egy hétfői esettel is.
2021. május 10., 16:082021. május 10., 16:08
2021. május 10., 16:372021. május 10., 16:37
Frontálisan ütközött egy kisteherautó és egy taxi Csíkszeredában, a Brassói úton pénteken reggel. A helyszíni vizsgálatok során a rendőrök megállapították, hogy a kisteherautó 40 éves vezetője egy mellékutcából a Brassói útra térve nem adott elsőbbséget a szabályosan közlekedő 46 éves taxisnak, így a két autó frontálisan ütközött. A baleset következtében a taxiban utazó 62 éves, székelykeresztúri származású nő megsérült. A baleset idején egyik autó sofőrje sem állt alkohol befolyása alatt, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Három személy sérült meg egy ráfutásos balesetben, amely Gyergyóditró és Gyergyószárhegy között történt, ugyancsak pénteken, immár a déli órákban. A rendőrségi jelentés szerint egy gyergyószentmiklósi nő az 578-as jelzésű európai úton autójával belerohant az előtte szabályosan haladó, 35 éves sofőr gépjáművébe. Az ütközés következtében utóbbi jármű átsodródott a menetirányával ellentétes sávba, ahol frontálisan ütközött egy szemből szabályosan közlekedő, 65 éves férfi által vezetett autóval. Az baleset következtében mindhárom sofőr megsérült, az ütközés idején egyikük sem állt alkohol befolyása alatt. A rendőrség gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt folytatja a vizsgálatot.
Hétfőn a reggeli órákban ütközött össze két személygépjármű a zeteváraljai víztározónál. A rendőrség közleményben arról tájékoztatott, hogy egy 24 éves, szépvízi sofőr a víztározó útkereszteződésében balra (Zeteváraljától Varság irányába) folytatta volna útját autójával, ám összeütközött a jobbról érkező, szabályosan közlekedő gépjárművel, amelyet egy 32 éves, gyergyószentmiklósi férfi vezetett. Az ütközés következtében a vétlen sofőr két utasa, egy 32 éves, gyergyószentmiklósi nő és egy 68 éves, Gyergyóalfalu községi férfi megsérültek. A balesetet megelőzően egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt.
Parajdon egy kiskorú került rendőrkézre, aki hamis rendszámú pótkocsit vontatott egy kvaddal vasárnap délután. A járőrszolgálatot teljesítő rendőrök rutinellenőrzés során állították meg az illetőt, aki csupán 16 éves, így még nem rendelkezik járművezetői engedéllyel, ráadásul az általa vontatott pótkocsi rendszáma is hamisnak bizonyult. A fiatalember ellen engedély nélküli vezetés és bejegyzetlen járművel való közlekedés miatt eljárás indult.
Ugyancsak vasárnap, kevéssel két óra előtt Görbepatakára riasztották a rendőrséget egy balesethez, amelynek során egy autó gázolt el egy kerékpárost, feltehetően szándékosan. A helyszíni ellenőrzések során kiderült, hogy egy Gyimesfelsőlok községből származó 36 éves férfi, miközben autójával a 151-es községi úton haladt Görbepatakán, elütött egy kerékpárral közlekedő, 40 éves helybélit, a gyanú szerint szándékosan. A kerékpáros megsérült a baleset következtében. Az érintettek egyike sem volt alkoholos befolyásoltság alatt az eset történtekor. A sofőr ellen eljárás indult.
Szintén vasárnap, a délutáni órákban három személy sérült meg egy szekérbaleset során Csíkkozmás községben. Mint a rendőrségi jelentésből kiderült, egy lovasszekér hibásodott meg, gyakorlatilag kettétört a szekérderék, a baleset következtében pedig egy kétéves gyermek, továbbá egy 44 és egy 62 éves nő megsérült. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, a lovat irányító 46 éves férfi ittas állapotban volt, leheletéből 1 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az alkoholszonda.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
szóljon hozzá!