
Bajnokságokban való részvételt támogatnak. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A 2022–2023-as versenyszezonban 6,8 millió lejjel támogatja Kovászna Megye Tanácsa az utánpótlás-nevelést.
2022. augusztus 08., 17:182022. augusztus 08., 17:18
A sporttörvény alapján a kosárlabda, jégkorong, valamint az OSK labdarúgóklub utánpótlásnevelés-programjaiban részt vevő csapatok bajnokságokon való szereplésére biztosít támogatást az önkormányzat. A pályázati kiírásra beérkezett igényléseket a múlt héten bírálták el, a támogatásra vonatkozó tanácshatározatokat hétfőn fogadta el a megyei képviselő-testület, a héten a szerződések megkötésére is sor kerül.
Idén is támogatjuk a Kézdivásárhelyi KSE Sportklub Egyesület kosárlabda-szakosztályát, a Sepsi OSK Sportegyesületet, a Hockey Club Fenestela 68 Sportklub Egyesületet és a Sepsi-SIC Sportklubot” – hangsúlyozta a tanácsülésen Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A következő idényre a Kézdivásárhelyi KSE Sportklub Egyesület kosárlabda-szakosztálya a felnőtt és ifjúsági országos bajnokságon való részvételre 1,2 millió lejt kap, a Sepsi OSK Sportegyesület U16 és U17 csapatainak az Elit Ligában, illetve az Ifjúsági Ligában való részvételére 200 ezer lejt ítéltek meg, a Hockey Club Fenestela 68 Sportklub Egyesületet 1,15 millió lejjel támogatják, hogy a Háromszéki Ágyúsok felnőtt jégkorongcsapat részt vegyen az országos bajnokságban.
A Sepsi-SIC Sportklub 4,2 millió lejt kap Kovászna Megye Tanácsától, az összegből biztosíthatják a junior és felnőttsportolók számára a belföldi és nemzetközi kosárlabda-, asztalitenisz-, kerékpár-, birkózás- és kézilabdaversenyeken való részvételt, valamint sportesemények és versenyek szervezését is finanszírozhatják.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!