
Képünk illusztráció
Fotó: Kocsis B. János
Tíznapos, a szelektív gyűjtésről szervezett tájékoztató és tudatosító kampányt zárt szerdán Sepsiszentgyörgyön a Tega köztisztasági vállalat, az ADI SMID hulladékmenedzsmenti társulás, és a Felelősségátvállalási Szervezetek (OTR).
2021. július 07., 17:332021. július 07., 17:33
Sepsiszentgyörgyön korábban is volt hasonló akció, akkor a magánházak lakóikra összpontosítottak, most viszont a tömbházak lakóira. Az önkéntesek szórólapokat osztottak, kérdésekre válaszoltak, ugyanakkor változó helyszíneken összesen ötven alkalommal, napi öt tájékoztató ponton, tízz napon keresztül osztottak a lakóknak egy-egy zsák virágföldet, amely a lécfalvi hulladéklerakóban készült, a városból begyűjtött lebomló anyagokból. Közel háromezer, egyenként ötliteres zsáknyi virágföldet osztottak szét.
Ugyanakkor, többen kaptak a használt sütőolaj gyűjtését segítő tölcsért is a Gastrofiler jóvoltából, hiszen Sepsiszentgyörgy több gyűjtőpontján helyeztek már el sárga konténert, amelybe a maradék olajos üvegeket kell bedobni.
Máthé László, a TEGA igazgatója elmondta, azért összpontosítottak a tömbházakra, mert azt tapasztalták, hogy az onnan begyűjtött szelektív hulladékmennyiség lehetne tisztább is. Van, aki érti és akarja a válogatást, van, aki bizonytalan és van, aki nem hajlandó szelektíven gyűjteni.
– mondta az igazgató.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
szóljon hozzá!