
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ötezer lejt lopott ki egy idős német állampolgár zsebéből a gyanú szerint egy csíkkozmási nő Csíkszeredában szerdán. A feltételezett elkövető hamar rendőrkézre került, őrizetbe is vették.
2021. június 03., 15:102021. június 03., 15:10
A csíkszeredai rendőrkapitányságra szerdán 11 órakor befutott riasztás szerint ötezer lejt lopott el egy nő egy idős férfitől. A helyszínre siető hatóságiak megállapították, hogy a bejelentés előtt mintegy félórával egy 79 éves, német állampolgárságú férfi egy valutaváltótól távozva a közelben parkoló autójához tartott, amikor egy nő lépett oda hozzá, követte a járműig, majd amikor a férfi beült a gépkocsijába, kihúzta a zsebében lévő ötezer lejt és elszaladt. A rendőrök néhány órával az értesítést követően egy 40 éves csíkkozmási nő személyében azonosították a gyanúsítottat, akit szerda este 24 órára őrizetbe is vettek – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
1 hozzászólás