
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Szeptember első hetében Kovászna városa ad otthont az éves rehabilitációs, fizikálismedicina- és balneológiai kongresszusnak.
2021. augusztus 22., 12:022021. augusztus 22., 12:02
2021. augusztus 22., 12:032021. augusztus 22., 12:03
„Az ország szakemberei 127 tudományos dolgozatot mutatnak be, míg nemzetközi szinten elismert külföldi kutatók 21 dolgozattal jelentkeztek. Személyesen 150 hazai szakember vesz részt a kongresszuson, további 150 online követi az előadásokat, külföldről százan kapcsolódnak be interneten keresztül” – ismertette dr. Constantin Munteanu, a Romániai Balneológiai Egyesület elnöke. A kongresszus különlegessége, hogy lesz egy olyan szesszió, amely az ásványvizek és az ásványvízfogyasztás kultúrájának új területeire vezet.
A szeptember 1–5. között zajló konferencián szakemberek vitatják meg az orvosi rehabilitációs, a fizikális medicina és a balneológia fejlődési lehetőségeit, eredményeit. A rendezvényről bővebb információk itt.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!