
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kovászna városa szerdán a Kovászna megyében legmagasabb 11,58 ezrelékes incidenciával szerepelt a jelentésekben. Közben kiderült, hogy hatvan Kovászna megyei fertőzöttet tévesen Kovászna városába regisztráltak, ez növelte meg az incidenciát.
2021. október 21., 16:452021. október 21., 16:45
2021. október 21., 16:492021. október 21., 16:49
A hatvan fertőzött Kovászna megye különböző településein él, de nem Kovászna városában, mint ahogy megjelent a nyilvántartásban. Ennek megfelelően csütörtökön már
Az emberi tévedést javították, az új helyzetnek megfelelően a megyei vészhelyzeti bizottság új határozatot hoz Kovászna besorolásáról – közölte a prefektúra.

Meghaladta az 1800-at az intenzív osztályon kezelt koronavírus-fertőzöttek száma, és közel 450-en vesztették életüket az elmúlt egy napban a fertőzéssel összefüggésbe hozható okok miatt.
Kovászna megyében csütörtökön rekordszámú, 205 új fertőzöttet azonosítottak. Az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 4,17. Egy koronavírus-fertőzéshez köthető halálesetről érkezett jelentés. Jelenleg Kovászna megyében 946 aktív eset van, a legtöbb Sepsiszentgyörgyön, ahol 433 esetet tartanak nyilván, és 6,78 ezrelék a mutató. Nagypatakon 9,57 ezrelék az incidencia, Árkoson 8,74 ezrelék, Bodokon 6,96, Kökösben 6,66. Háromszéken jelenleg nincs egyetlen olyan közigazgatási egység, ahol nem regisztráltak volna koronavírus-fertőzött személyt.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
szóljon hozzá!