
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Háromszéken 98 új koronavírus-fertőzés esetet regisztráltak az elmúlt 24 órában, az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 4,08 – tájékoztatott szerdán a prefektúra. Ebben a periódusban 9 koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset került nyilvántartásba.
2021. október 20., 18:412021. október 20., 18:41
2021. október 20., 21:342021. október 20., 21:34
Koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt négy nő vesztette életét az elmúlt 24 órában: egy 49 éves, szárazajtai, egy 81 éves, uzoni, egy 71 éves, hatolykai, és egy 80 éves, gelencei nő. Ugyanakkor meghalt öt férfi: egy 74 éves, kézdivásárhelyi, egy 77 éves, zágoni, egy 75 éves, szörcsei, egy 46 éves, sepsiszentgyörgyi és egy 79 éves, sepsiszentgyörgyi, valamennyien más társbetegségekben is szenvedtek, és nem voltak beoltva.
A fertőzöttségi mutató Kovászna városában a legmagasabb, 11,58 ezrelék, a fürdővárosban 127 aktív eset van.
Hat ezrelék feletti az incidencia még Nagypatakon, Árkoson és Bodokon. További hét településen- Sepsikőrsöpatakon, Hídvégen, Szentkatolnán, Barátoson, Kökösben, Lemhényben és Uzonban- 4 ezrelék felett van a fertőzöttségi mutató.
Eddig még csak Kommandón nem regisztráltak egyetlen fertőzöttet sem.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
szóljon hozzá!