A háromszéki munkanélküliek közel fele 30 év alatti – derül ki a Kovászna megyei munkaerő-elhelyező ügynökség adataiból. Eszerint június végén 4,06 százalékos volt a munkanélküliségi mutató a megyében, 0,24 százalékponttal kisebb, mint egy hónappal korábban.
2022. július 20., 15:232022. július 20., 15:23
Az ügynökség nyilvántartásában 3462 állástalan szerepel, közülük 330 részesül munkanélküli segélyben. A háromszéki munkanélküliek többsége vidéki, mindössze 786-on laknak városon. A 25,8 százalékuk nyolc osztályt végzett, 14,4 százalék rendelkezik középiskolai vagy posztliceális végzettséggel, szakirányú végzettsége az állástalanok 7,11 százalékának van, felsőfokú végzettséggel pedig mindössze 1,27 százalék rendelkezik.
Az adatokból az is kiderül, hogy az állástalanok közel fele 30 év alatti, 1178 munkanélküli még a 25 évet sem töltötte be, 541-en pedig 29 év alattiak.
A háromszéki nők körében alacsonyabb a munkanélküliség, az állástalanok 48,8 százaléka nő.
Ebben az évben összesen 3005 személy részesült aktív támogatásban az ügynökség részéről, hogy elhelyezkedhessen a munkaerőpiacon. Júniusban az ügynökség révén 235 személy talált munkahelyet, közülük 126 nő.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.