
A trikolórt kitűzték, de nem maradhatott ott
Fotó: WeRadio
Nem lehet teljes a háromszéki románság öröme, amíg a román zászló nem maradhat véglegesen a sepsiszentgyörgyi városháza tornyán, „ahol a helye van” – jelentette ki Sebastian Cucu.
2017. szeptember 10., 21:402017. szeptember 10., 21:40
A Kovászna megyei prefektus annak kapcsán nyilatkozott erről, hogy pénteken – az elmúlt évekhez hasonlóan –
A magyar politikusok szokásukhoz híven nem vettek részt az eseményen, az Antal Árpád polgármester vezette önkormányzat viszont
A román trikolórt 1944. szeptember 8-án tűzték ki az épület tetejére, majd 1994-ben újra kitették. A helyi románság próbálta a zászlót műemléknek nyilvánítani, hogy így biztosítsák a helyét, ám nem jártak sikerrel, így az épület felújítása során vehemens tiltakozásuk dacára lekerült onnan, és az eredeti terv alapján visszatették a villámhárítóként is működő csúcsdíszt.
Két éve botrány lett abból, hogy a városvezetés a felújításra hivatkozva nem engedte, hogy kitűzzék a lobogót szeptember 8-án. A törvény szerint egyébként a román zászlót a városháza bejárata fölé kell kitenni, nem a toronyra.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!