
Aláírják, majd panaszkodnak. A telefontársaságok szerződései előkelő helyen vannak a fogyasztóvédelmi panaszok listáján. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Kovászna megyében az idei fogyasztóvédelmi panaszok mintegy egynegyede megalapozatlannak bizonyult, a bejelentések többsége pedig a telefontársaságokra vonatkozott.
2020. október 27., 16:362020. október 27., 16:36
2020. október 27., 17:392020. október 27., 17:39
A Kovászna megyei prefektúra honlapján közzétett jelentés szerint az év első kilenc hónapjában
és a fogyasztókat kártalanították a nem megfelelő minőségű termékek vagy szolgáltatások miatt.
A jelentés szerint 54 panasz megoldatlan maradt, negyvenet visszavontak, 51 panaszt átirányítottak megoldásra más hatóságokhoz, és 118 bejelentés megalapozatlannak bizonyult. Mircea Diacon a hivatal vezetője úgy nyilatkozott, hogy
Meglátása szerint sokan telefonos ajánlatokat kapnak a szolgáltatótól, nem figyelnek a részletekre, majd úgy írják alá a szerződést, hogy nem olvassák el körültekintően, utána panaszt tesznek a fogyasztóvédelmi hivatalnál.
A jelentés arra is kitért, hogy a felügyelők január-szeptember időszakban 823 ellenőrzést hajtottak végre, ezek nyomán 275 jegyzőkönyvet állítottak ki, 149 bírságot róttak ki összesen 347 ezer lej értékben. További 181 esetben írásos figyelmeztetésben részesítették a cégeket.
A tapasztalt rendellenességek között szerepelt, hogy nem tájékoztatták megfelelően a vásárlókat, nem címkézték fel előírásszerűen a terméket, nem fordították le a tudnivalókat román nyelvre, nem állítottak ki garancialevelet, nem tárolták megfelelően az árut, de lejárt szavatosságú terméket is találtak.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!