
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Példátlan eset történt Háromszéken: temetőbe hatolt be egy medve, ahol egy sírhelynél koszorúkat dúlt szét. Az esetről a csütörtöki megyeinfón számolt be Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Tamás Sándor kifejtette, mindennaposak a medvetámadások a térségben, ám ilyen esetre még nem volt példa.
2017. augusztus 31., 17:262017. augusztus 31., 17:26
2017. augusztus 31., 20:022017. augusztus 31., 20:02
Az ikafalvi temetőbe hatolt be egy medve, ahol egy két hete eltemetett idős asszony sírjánál koszorúkat dúlt szét. A feldúlt sírhelyre egy erdész és hivatásos vadőr bukkant, aki a nyomok alapján beazonosította a nagyvadat. Tamás Sándor még elmondta,
Egyre több gondot okoznak a vadak, erről folyamatosan írásos és képi anyaggal is tájékoztatják a környezetvédelmi minisztériumot, ám Bukarest részéről „hatalmas tehetetlenséget” tapasztalnak, hiszen Grațiela Gavrilescu még mindig nem írta alá az intervenciós kvótára vonatkozó rendeletet, noha már több ízben megígérte. Tamás Sándor rámutatott, már két vadászidény telt el, amióta nem lehet kilőni medvét, a nagyvad elveszítette a veszélyérzetét, megkergeti a turistákat, ellopja a hátizsákot, a hűtőládát.
– mondta a tanácselnök. Tamás Sándor furcsállja a nép ügyvédje hozzáállását, aki azért nem vizsgálja a medvekérdést, mert ez ügyben nem kereste senki, holott más hasonló esetekben hivatalból indított eljárást. „Ha erre van szükség, akkor szembefordulunk a nép ügyvédjével, és tájékoztatjuk, hiszen rengeteg dokumentáció áll a rendelkezésünkre a medvetámadásokról” – mondta a Kovászna megyei önkormányzat elnöke. Hangsúlyozta,
Kértük, hogy a medvét 5000 eurós egységáron értékesíthessék a vadásztársaságok, még úgy is, ha a pénz egy része az államkasszába folyik, különben csak veszteséget és bosszúságot okoz nekik a kilövés, hiszen a trófea kötelező preparálása, a tetem elégetése 1000–1500 euróba kerül – magyarázta a megyei önkormányzat elnöke.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
szóljon hozzá!