
Fotó: Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája
Példátlan eset történt Háromszéken: temetőbe hatolt be egy medve, ahol egy sírhelynél koszorúkat dúlt szét. Az esetről a csütörtöki megyeinfón számolt be Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Tamás Sándor kifejtette, mindennaposak a medvetámadások a térségben, ám ilyen esetre még nem volt példa.
2017. augusztus 31., 17:262017. augusztus 31., 17:26
2017. augusztus 31., 20:022017. augusztus 31., 20:02
Az ikafalvi temetőbe hatolt be egy medve, ahol egy két hete eltemetett idős asszony sírjánál koszorúkat dúlt szét. A feldúlt sírhelyre egy erdész és hivatásos vadőr bukkant, aki a nyomok alapján beazonosította a nagyvadat. Tamás Sándor még elmondta,
Egyre több gondot okoznak a vadak, erről folyamatosan írásos és képi anyaggal is tájékoztatják a környezetvédelmi minisztériumot, ám Bukarest részéről „hatalmas tehetetlenséget” tapasztalnak, hiszen Grațiela Gavrilescu még mindig nem írta alá az intervenciós kvótára vonatkozó rendeletet, noha már több ízben megígérte. Tamás Sándor rámutatott, már két vadászidény telt el, amióta nem lehet kilőni medvét, a nagyvad elveszítette a veszélyérzetét, megkergeti a turistákat, ellopja a hátizsákot, a hűtőládát.
– mondta a tanácselnök. Tamás Sándor furcsállja a nép ügyvédje hozzáállását, aki azért nem vizsgálja a medvekérdést, mert ez ügyben nem kereste senki, holott más hasonló esetekben hivatalból indított eljárást. „Ha erre van szükség, akkor szembefordulunk a nép ügyvédjével, és tájékoztatjuk, hiszen rengeteg dokumentáció áll a rendelkezésünkre a medvetámadásokról” – mondta a Kovászna megyei önkormányzat elnöke. Hangsúlyozta,
Kértük, hogy a medvét 5000 eurós egységáron értékesíthessék a vadásztársaságok, még úgy is, ha a pénz egy része az államkasszába folyik, különben csak veszteséget és bosszúságot okoz nekik a kilövés, hiszen a trófea kötelező preparálása, a tetem elégetése 1000–1500 euróba kerül – magyarázta a megyei önkormányzat elnöke.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Alapfokon megnyerte a Sanitas szakszervezet Hargita megyei szervezete azt a pert, amelyet annak érdekében indítottak, hogy a székelyudvarhelyi kórház adminisztratív részlegén dolgozók nagyobb bért biztosító besorolásba kerüljenek.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!